Bělouš, nar. 1992, Holst., KVH 170
Chovatel: E. Struve, Satrup, SRN
Majitel: Holsteiner Verband Elmshorn, SRN
COR DE LA BRYERE
RANTZAU
Foxlight
Foxhunter
Rancune
Cavaliere d‘ Arpino
QUENOTTE
Lurioso
Furioso
Vestale
Landau
SOLEIL
CAPITOL I
Capitano
Corporal
Folia
Maximus
KÜRETTE
Maestose
Sovereignpath
Tamino
Frivol
 

 

COR DE LA BRYERE je synem jednoho z nejlepších plnokrevných hřebců, který vstoupil do francouzského chovu sportovních koní, vedoucího plemeníka drezurních, skokových i military koní ve Francii v letech 1971 až 1973 hřebce Rantzau. Jeho krevní linie dala mnoho vynikajících chovných i sportovních koní, jako například hřebce Starter - otce matky trojnásobného světového šampiona Baloubet du Rouet, Erioso, Kalmiste, Venutard, Livarot. Z matčiny strany jeho pedigree je další význačný plnokrevný plemeník Furioso, který dal francouzskému chovu mimo dalších vynikajících skokanů olympijské vítěze Lutteur B, Pommone B. Mezi plemeníky, kteří významně ovlivnili francouzský i světový chov sportovních koní patřili především synové Lurioso, Brilioso, Mexico, Futuro, Furioso II a vnuk Jalisco B. Cor de la Bryere přinesl do chovu sportovních koní především nevídaný styl skoku a akci předních nohou. Rok co rok dával prvotřídní koně pro všechny jezdecké disciplíny. K nejlepším patří vynikající militarista Contrast s Herbertem Blockerem, stříbrný na OH 1988 v drezuře Corlandus a především mnoho skokových vítězů jako Caletto I, Colando I, Corrado I, Cheyenne, Cera, Cordalmé Z, Cor d´ Almé Z, Corland, Cash a mnoho dalších. Úspěšní jsou i jeho vnukové, jako je například olympijská vítězka Clasic Touch, světová šampionka Fein Cera, Coriano, Calvaro Z, Careful, Operette la Silla, Cayon, Cabrio, Clinton.

SOLEIL
je dcerou dalšího velikána chovu sportovních koní hřebce Capitol, vedoucího plemeníka světového žebříčku WBFSH 2000. Capitol dal mnoho vynikajících sportovních koní, z nichž většinu právě ve spojení s krví Cor de la Bryere. K nejlepším patří Carthago, Cassini I, Cento, Capriol. Cantini, Carolus II, Cardento, Cartier II. Soleil dala rovněž pravého bratra Corrado I, který byl zřejmě nejúspěšnějším synem svého otce Cor de la Bryere. Corrado I získal pod F. Sloothaakem mnoho významných úspěchů - vítězství v GP Leeuwarden, 2. místo v poháru národů v La Baule, zvítězil v kvalifikaci světového poháru v Dortmundu a byl 3. v poháru národů v Aix la Chapelle, byl šampiónem v poháru národů v Aarhus a v Neumünster GP. Corrado I je v současné době nejvýznačnějším nositelem vlastností svého otce a je bezesporu považován za jednoho z nejlepších producentů sportovních koní v Evropě. Jeho potomstvo je nepřekonatelné ve skokových schopnostech. Jeho syn Coriano byl vícešampiónem Německa 1996, získal sportovní úspěchy pod Bo Kristofersenem a J.A. Melchiorovou a nyní je kmenovým plemeníkem hřebčína Zangersheide. Další jeho potomci představují nejúspěšnější novou generaci německých sportovních koní - Canyon, Cabrio, Clinton, Indorado, Cassima II a další. Rodina klisny Soleil vyprodukovala i další vynikající koně, jako je Landlord a jeho bratr Lausbub, Lutschino, Fandarina a hřebec Chelano Z, jeden ze současných nejtalentovanějších koní v mezinárodním sportu, syn pravé sestry Corrada I a II.

CORRADO II
v roce 1996 zvítězil dvakrát ze dvou startů v soutěžích mladých koní ve své kategorii, v roce 1997 zvítězil v kategorii stupně L. Bohužel těžké zranění předčasně ukončilo jeho sportovní kariéru. V chovu působil od roku 1995, zpočátku na stanici Sollwittfeld spolu se hřebci Caretino, Cassini I, Cor de la Bryere, Limbus, později na stanici Leck. Jeho chovná hodnota byla v roce 2003 ohodnocena vysokou známkou 133 bodů (84%). K jeho nejlepším potomkům ve sportu nejvyššího stupně obtížnosti patří Caprice, Cinnamon, Callini a Latonka.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274