kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně
Vraník, nar. 2001, CS, KVH 163
Chovatel: Z. Muller, Pardubice-Mnětice, ČR
Majitel: Z. Muller, Pardubice-Mnětice, ČR
 
EOL
OSTRJAK
Ossian
Pilger
Sportfroide
Pythagoras
ETELKA
Ekspromt
Eifel
Teorema
Termit
ČÍŠE
SHARP END
Sharpen Up
Atan
Death Ray
Tamerlane
CZICHA NOC
Saragan
Sicambre
Cizemka
River Chanter
 

 

EOL (1971 - 1997) je považován za pilíř trakenského chovu. Jeho otec Ostrjak startoval v 17 dostizích, 3 x zvítězil a 10 x se umístil. Později byl úspěšný rovněž ve sko-kových soutěžích. V hřebčíně S.M. Kirova zanechal 170 potomků, mezi nimi olympijského koně Topkij, pozdějšího plemeníka v hřebčíně Kirova a v Dánsku a plemeníky Egoist, Mramor, Chozjain a především Eol. Matka Eola klisna Etelka byla po velmi dobrém plemeníkovi Exprompt. Její pravá sestra Etoile dala po Ostrjak hřebce Egoist, který působil tři roky v německém chovu. Etelka dala mimo hřebce Eol další dva hřebce Elever a Erbil. Eol byl harmonický hřebec středního vzrůstu (166-191-21,0) s výjmečným charakterem a excelentním pohybem. Vzhledem ke svým kvalitám byl již ve 4 letech dán do chovu a chovatele nezklamal. Dal deset plemenných hřebců, z nichž k nejlepším patří Pled, plemeník Olympijského hřebčína v Nikolajevské ob-lasti, vraník Choll, který zanechal celkem šest synů plemeníků, dále Cherson, který po své vynikající sportovní kariéře působil také jeden rok v plemenitbě v ČR a nyní působí v hřebčíně Kavkaz v Krasnodarské oblasti a hřebec Blesk. Blesk mimo čtyř plemeníků, které zanechal v bývalém SSSR, je otcem hřebce Biotop, který je známý svojí velmi úspěšnou drezurní kariérou pod Dr. R. Klimke i jeho dcerou Ingrit. Biotop působí v současné době v plemenitbě v SRN. K nejlepším synům plemeníka Eol patří i mezinárodně úspěšní sportovní hřebci Otblesk a Hampton. Eol je považován za jednoho z absolutně nejvýznačnějších plemeníků v poválečné éře chovu ruského trakena, jehož krev je v celém trakenském chovu velmi vzácná a žádaná.

ČÍŠE
, klisna vynikajícího exteriéru, byla výkonným dostihovým koněm. Zvítězila mimo jiné v klasické jarní ceně klisen. Velmi dobré dostihové výsledky vykazovala rovněž její polosestra klisna Čest po hřebci Lincoln, známá steeplerka a úspěšná účastnice Velká pardubické. Skokové vlohy, které bezesporu tato rodina nese, pochází zřejmě od vynikajícího francouzského plemeníka hřebce Sicambre, a to přes jeho syna v Polsku působícího hřebce Saragan. Chov sportovních koní ovlivnil Sicambre především prostřednictvím svého syna hřebce Sacramento Song, který působil v německém chovu. Jeho syn Sandro byl vynikajícím sportovním koněm a ještě lepším plemeníkem. Toto linie se v současné době dynamicky rozvíjí jak v překážkovém sportu Silvio I a II, Sandro Boy, tak i v drezurním ježdění Sandro Hit. V našem chovu byla krev hřebce Sicambre zastoupena plemeníkem Spalato, který dal mnoho velmi dobrých skokových koní a plemeníka Časpal.

ELIÁŠ
je mladý, velmi ušlechtilý hřebec čtvercového rámce, harmonického exteriéru, dobré mechaniky pohybu a vynikajícího stylu skoku s výraznou dynamikou. Jeho původ představuje spojení nejlepší prověřené krve ruského trakena s ušlechtilou a výkonnou plnokrevnou klisnou prověřené skokové krve. V plemenitbě bude působit pouze v připouštěcí sezóně 2005 před svojí sportovní kariérou. Eliáš je zařazen do akceleračního programu CS.


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274