kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně
kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně kliknutím se otevře v novém okně
Hnědák, nar. 2000, Old., KVH 168
Chovatel: Spekenbrink BV, Sportlaan, Holandsko
Majitel: Spekenbrink BV, Sportlaan, Holandsko
 
RUBINELS
RUBINSTEIN
Rosenkavalier
Romadour II
Antine
Angelo
GARBE
Gambler's Cup
Raise a Cup
Maradonna
Matcho
ALTESSE
ALMEO
Alme
Ibrahim
Faline
Gold Slipper
FIRST GOTTIK
Furioso II
Furioso
Gotik
Gotthard

 

RUBINELS byl po krátké, ale úspěšné sportovní kariéře ve Švýcarsku, kde zvítězil nebo se umístil v drezurních i skokových soutěžích st. M importován do holandského chovu. Jeho potomstvo je ušlechtilé, dostatečně narostlé s vynikajícím pohybem. V jeho původu je spojena krev vynikajících plemeníků drezurních koní oldenburského Rubinstein, angloaraba Matcho a plnokrevného Gambler's Cup. Rubinstein je zřejmě nejúspěšnějším plemeníkem drezurních koní poslední doby, vynikl jak vlastní výkonností, tak i výkonností potomstva (Relevant, Rohdiamant, Rigoletto). Angloarab francouzského původu Matcho se osvědčil nejen jako producent sportovních koní (Supremex Macho), ale především jako vynikající plemeník v německém drezurním chovu. Plnokrevný Gambler's Cup dal před importem do Dánska za svého krátkého působení v německém chovu hřebce Gambler's Star, prvého umístěného v drezurní zkoušce mladých hřebců (Rederfin 1996).

ALTESSE
, státem prémiovaná klisna v Oldenburgu, je dcerou úspěšného hřebce Almeo, vítězného hřebce v roce 1985 v Oldenburgu. Almeo vykazoval jak skokové, tak i drezurní vlohy, které projevil především v Holandsku, kam byl importován. Jeho matka Faline je považována za jednu z nejlepších drezurních klisen ve Francii. Almeo je rovněž otcem úspěšných sportovních koní Alamo, Al Bano, Alome a Amadeus. Klisna First Gotik, dcera vynikajícího francouzského plemeníka Furioso II ( Voltaire, For Pleasure, Heisman, Faust Z, Falstaff), je pravou sestrou vítězky zkoušek klisen v Oldenburgu klisny Efürstinels. Tato klisna dala po Rubinstein mezinárodně úspěšného drezurního koně Rafürstinels, který je tak nejen jménem, ale i původem blízce příbuzný se hřebcem Refürstinels. Rafürstinels je otcem vynikajícího drezurního koně poslední doby dvojnásobného světového šampióna Rubels, který zvítězil ve světovém šampionátu mladých drezurních koní jako pětiletý Verden 2001 a své vítězství opakoval i ve věku šesti let Verden 2002.

REFÜRSTINELS
je mladý, perspektivní plemeník, který do našeho chovu přináší nejmodernější drezurní krev. Je to ušlechtilý, harmonický hřebec velmi dobrého exteriéru a vynikající mechaniky pohybu. V plemenitbě v ČR bude působit v roce 2005.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274