ACORDINO-T
jj
Acord II
Ahorn Z
Almé
Ibrahim
Heureka
Ganeff
Riebecka
Callypso I
Cor De La Bryere
Gerlis
Lancaster

Balalaika
Landgraf I
Ladykiller
Sailing Light
Wartburg
Aldato
Santa Fee
Masetto
Montanus
Galina
Ramiro
 

Hnědák, nar. 1997, Holst., KVH 170

Majitel: Tarpan s.r.o., Odolená Voda

PK:

Chovatel: Uwe Bahlman, Herzhorn, SRN

Způsob plemenitby:
Základní připouštěcí poplatek:
 2.000,-Kč
Doplatek přip. poplatku dle PK :
ČT
 2.000,-Kč

ACORD II je synem velmi dobrého plemeníka Ahorn, pravého bratra matky vynikající klisny Ratina Z. Jeho bratr Acord I byl po úspěšné sportovní kariéře v Holandsku importován do USA. Za velmi krátkou dobu působení v plemenitbě dal velmi dobré potomstvo. Druhý bratr Acord III se stal šampiónem plemeníků v Brazilii 1996. Matka Ribeca, dcera vynikajících syna Cor de la Bryere hřebce Calypso I, byla šampión klisnou své kategorie v Holštýnsku. Acord II suverénně zvítězil v testu výkonnosti hřebců 1991 s vynikajícím výsledkem 148,47 za skok a 138,26 za jezditelnost. V roce 1992 se stal v Bad Segebergu šampiónem Holštýnska a ve Verdenu vícešampiónem Německa. Byl nejúspěšnějším pětiletým koněm v Německu celkem s 21 vítězstvími. Následně zvítězil v závodech střední obtížnosti a umístil se v soutěžích pokročilejší třídy. Acord II je v plemenitbě silně využívaným hřebcem v celé Evropě. Jeho syn Araconit zvítězil v roce 1997 v holštýnském šampionátu a byl vícešampiónem v roce 1998. Acordovo potomstvo dominovalo v šampionátu Německa v roce 1999 ve Varendorfu, do kterého se kvalifikovalo 14 jeho potomků. Čtyři ze třinácti umístěných šestiletých koní pocházeli od Acorda, včetně vítěze VDL Atlantic. V roce 2002 se jeho syn Askari umístil v šampionátu Německa pětiletých na druhém místě. Na základě hodnocení potomstva podle chovné hodnoty v Německu je Acord II vedoucím hřebcem. Padesát pět jeho potomků je úspěšných v soutěžích pokročilejší úrovně v celém Německu. V mezinárodním sportu patří k jeho nejlepším potomkům Amarige a VDL Atlantic.
BALALAIKA je dcerou jednoho z nejlepších holštýnských producentů sportovních koní Landgraf I. Výčet úspěšných potomků hřebce Landgraf I je velmi dlouhý. V holštýnském chovu dal jak mnoho sportovních
i chovných klisen – Taggi, Landgrätin, Vanessa III , tak i plemenných hřebců Libero H, Lacros, Landadel a mnoho dalších, kteří významně ovlivnili nejen holštýnský, ale i světový chov sportovních koní. Rovněž Masseto linie Montanus-Moltke I je velmi dobrým plemeníkem, je například dědem současného vynikajícího hřebce Clinton (Corrado I).
ACORDINO-T absolvoval v ČR ve třech letech stodenní test hřebců, kde se umístil na 3. místě. V KMK čtyřletých skončil ve finále na třetím místě, v pěti letech si vybojoval účast ve finále KMK, kde však nestartoval. Acordino- T je hřebec velmi dobrého exteriéru a dobrého pohybu. Je to hřebec moderního typu, vyniká zejména silou odrazu při skoku. Prvý ročník potomstva se narodil v roce 2002.

kontakt : Ing. Zdeněk Müller, Csc, Pardubice - Mnětice 126, 53002 Pardubice, [email protected] , tel.466 670 861