ALMOX PRINTS
 
Nar.1981, KVH 171, Trak. Majitel: Alexander Moksel SRN
PK: Trak., Rhein., Bayern, Sachsen, Baden-Würt., Hessen, Zangersheide, Niederland, SC Chovatel: Hř. Kirov, Rusko
Způsob plemenitby: C
 
 HOCKEY II je synem arabského hřebce Pomeranets ox, který se v chovu ruského trakena velmi osvědčil, a vnukem vynikajícího plemeníka Priboj ox. Matka Chasa. dcera jednoho z nejlepších ruských trakenských plemeníků Chrysolit. dala po hřebci Eol rovněž vynikajícího sportovního koně Cherson, který patřil k nejlepším ruským skokanům a docílil velmi dobrých sportovních výsledků. Nejlepšími potomky hřebce Hockey II, kteří se prezentovali na mezinárodní úrovni je hřebec Prints a valach Pahar. Hockey II byl jedním ze základních plemeníků hřebčína Kirova.
PAWANA je dcerou vynikajícího plemeníka Welt. Mateřská linie jde zpět k základní famózní klisně Corinna. Tato rodina dala mnoho špičkových plemeníků jako Consul, Couleur Fu"rst, Caanitz, Corvin a Cornus. Děd, z matčiny strany vynikající hřebec Pilgrim, je mimo jiné otcem jednoho z nejlepších drezurních koní všech dob hřebce Pepel.
PRINTS byl již před svým importem do Německa úspěšným sportovním koněm a plemeníkem. Získal sportovní úspěchy po celé Evropě, zvítězil v několika Pohárech národů a Grand Prix - Wiesbaden, Fontainebleau a Rotterdam pod E. Gundelem a A. Timotchenkem. Soutěžil na dvou olympijských hrách v Soulu a Barceloně. S celkovou výhrou 367 000 DM je jedním z nejúspěšnějších hřebců na mezinárodní sportovní scéně. Nejstarší potomstvo Printse je v Rusku a v Mad'arsku, kde vstupuje na sportovní kolbiště. V chovu ruského trakena zanechal Prints vynikající klisny. Rovněž v německém chovu je vysoko ceněn. Jeho potomstvo vyniká šarmem a elegancí, demonstruje své výrazné pohybové nadání a skokovou potenci.
Hockey II
Pomerantes ox
Priboj ox
Piolun ox
Mammona ox
Ofir ox
Chasa
Chrysolith
Chitrez
Sabatilja
Sund

Pawana
Welt
Polarstern
Astor
Weltawa
Wellenschaum I

Pika
Pilgrim
Pythagoras
Corinna
Ararad
kontakt :ERC s.r.o. U kapličky 14, Mnětice, 53002 Pardubice, [email protected] , tel.466 670 861
mobil: 603501056 * 603878518 * 603579583 * 605287124