Gaspari 1
Gaspari 1
Ryzák, nar. 2005, Hafling, KVH 149
Chovatel: Herbert Mur, Renon, Itálie
Majitel: ERC, s. r. o., Pardubice-Mnětice
 
Antinor-S
Afghan II
Liz Afghan
Artist
Muschi
Norden
Mexiko
Winterstein
Wildmoos
Mambo
Liz Niklas
Cobra
Liz Alpenstern
Liz Amadeus
Afghan II
Caritas
Stuart
Minerva
Mithras
Midas
Annchi
Atif
 

Antinor-S je zřejmě nejslavnějším italským hřebcem plemene Hafling. V roce 1998 se stal evropským a v roce 2000 i světovým vicešampionem. V letech 1999 a 2002 zvítězil na Fieracavalli ve Veroně. Antinor se v plemenitbě velmi osvědčila, dnes má zařazených již více než 65 synů, z nichž se pět stalo národními šampiony a čtyři národními vicešampiony. Jeho otcem je další vynikající plemeník Afghan II, na kterého je Artist příbuzensky prochován. Afghan II se v roce 1990 stal prvým světovým šampionem a za svou chovnou kariéru po sobě zanechal téměř 40 synů, mezi nimi i slavného Amadea, světového vítěze 2000.

Klisna Cobra, matka hřebce Artist patří rovněž k linii A, a to přes svého otce plemeníka Alpenstern, který je synem již zmíněného plemeníka Amadeus.

Artist-L byl do chovu vybrán na Italském národním výběru hřebců plemene hafling v Meranu v roce 2007. Je to velmi ušlechtilý hřebec dobrého typu, harmonické tělesné stavby bez exteriérových vad. Při výběru byl velmi dobře hodnocen rovněž za mechaniku pohybu a temperament. Linie A, kterou tento hřebec reprezentuje je zřejmě nejprochovanější linií, vyniká jak v ušlechtilosti, tak i v typické barvě a příjemném temperamentu

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274