-
Hnědák, nar. 1999, Holst., KVH 166
Chovatel: Karl Ernst, Westerhorn, SRN
Majitel: Jan Vaňha, Luka-Týn, ČR
CONTENDER
CALYPSO II
Cor de la Bryere
Rantzau
Tabelle
Heissporn
GOFINE
Ramiro Z
Raimond
Cita
Ladykiller
JARMENJA
LAVAL II
Landgraf I
Ladykiller
Madam
Sacramento Song
ORDELA
Cor de la Bryere
Rantzau
Janette
Rigoletto

 

CONTENDER je synem jednoho z nejlepších německých plemeníků hřebce Calypso II, jehož potomstvo vynikalo jak jezditelností, tak i skokovými schopnostmi. Matka hřebce CollinContender klisna Gofine je jednou z nejúspěšnějších holštýnských matek, dala vynikající potomky jak v chovu (Goldküste, M-Lareen, Akelei III), tak i ve sportu (Ulina, Cornetto). Contender zvítězil v testu výkonnosti hřebců v Adelheidsdorfu v roce 1987 s indexem 133,41. Kariéru plemeníka započal v Oldenburgu, kam byl na 3 roky zapůjčen. Po svém návratu do Holštýnska pokračoval v kariéře plemeníka, která byla již od samého počátku velmi úspěšná. V současné době ve věku 22 let je Contender nejvyhledávanějším, a rovněž nejdražším holštýnským svazovým plemeníkem. Dal mnoho v současné době špičkových sportovních koní, z nichž k dosud nejúspěšnějším patří Montender (3. místo OH Atheny), Colin (dvojnásobný vítěz Hamburského derby), Checkmate, Controe, Constentin, Cantos, Poncho, Chellano, Countdown, Contendro Grande, Con Spirito, dále pak Chicoletto a Chatte Noire ve všestranné způsobilosti a mnoho dalších perspektivních koní. Celkem Contenderovi potomci vydělali částku značně přesahující 2 miliony Euro. Contender ovlivnil významnou měrou německý i světový chov a je zřejmé, že se významně zapíše do historie světového chovu sportovních koní. Mezi jeho 70 syny v plemenitbě patří k nejúspěšnějším Contendro I, Concerto II, Chellano, Contendro Grande, Con Air.

JARMENJA je dcerou velmi dobrého plemeníka Laval II, který dal mimo jiné mezinárodní vítěze Landru, Lavaletto a všestranného Lucky Boy. Laval II je velmi dobře hodnocen především jako otec matek, je dědem například vynikající skokanky Contendry 2 (po Contender). Dědem klisny Jarmenja je pak dnes již legendární Cor de la Bryere. Pravou sestrou klisny Jarmenja je mezinárodní skokanka Harfe II, startující jako Lady Orion s André Sakakinim. Harfe II dala před svoji sportovní kariérou valacha Little RockyIV, který v roce Controe 2004 jako sedmiletý vyhrál parkur st. ST a získal na této úrovni celou řadu umístění. Beethowenova bába Ordela je mimo jiné matkou vítěze KMK ČR čtyřletých 2002, hřebce Licori (po Libertino I). Kromě něho dala celou řadu chovných klisen, z nichž se na sportovním poli úspěšně prezentovaly především Silvestrovy dcery Dane a Cordela (skok T). Ordelina dcera Bordela po Lorenz je matkou mezinárodního skokana Champion 66 (po Contender), blízkého příbuzného hřebce Beethowen.

BEETHOWEN startoval jako pětiletý ve finále KMK ČR v roce 2004 a o rok později se mezi šestiletými umístil těsně na druhém místě za svým stájovým druhem Color of Love. V českém chovu je jediným nositelem vynikající krve svého otce, prověřeného plemeníka Contender.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274