Gaspari 1
Gaspari 1
Hnědák, nar. 1997, Holst., KVH 166
Chovatel: Elfriede Bornholdt, Moorrege, SRN
Majitel: Holsteiner Verband, Elmshorn, SRN
 
Caretino
Caletto II
Cor de la Bryere
Rantzau
Deka
Consul
Isidor
Metellus
Marinus
Corbala
Aldato
Taura
Lord
Ladykiller
Sailing Light
Viola
Cottage Son
Maltia
Raimond
Ramzes
Duldige
Korenbleem
 

Caretino je v současné době jedním z nejvíce využívaných plemeníků. Jeho otec Caletto II, prostřední z bratrů Calettů I–III, ve sportu testován nebyl, vše si ale vynahradil ve své krátké, bohužel jen dvouleté, ale mimořádně úspěšné kariéře plemeníka. Caletto II se stal jedním z nejlepších plemeníků v historii holštýnského chovu. Caretino je posledním a zřejmě nejúspěšnějším synem Caletta II. V roce 1986 Caretino zvítězil v testu výkonnosti hřebců s vynikajícím hodnocením především za skok. S jezdcem Bo Kristofersonem následně získal 40 vítězství v národních i mezinárodních soutěžích včetně 4. místa ve WC Gera. Pod jezdcem Ludgerem Beerbaumem dále zvítězil v GP a umístil se na 4. místě ve WC Gera, získal 10. místo v GP a 2. ve WC Sopoty. Po skončení sportovní kariéry byl využíván v plemenitbě, kde dal mnoho velmi dobrých a úspěšných koní jako jsou Carpaccio, Caretano, Cesano I a II, Cantona, Cheenook, Connection, Concord, Carlo Cassini, Crocodile Dandy, Coconut, Conally, Cristallo, Chupa Chup, Chica’s Way, Cornwall W, Calandro, Joyous, v drezurních soutěžích pak především Cockney a další. Sportovní i chovatelské úspěchy potomků hřebce Caretino dosažené zejména v poslední době jej vynášejí na samý chovatelský vrchol, a Caretino se tak zřejmě stává dalším pilířem holštýnského chovu.

Taura je příslušnicí jedné z nejúspěšnějších holštýnských rodin č. 890, která Leviana, Campus, Claudino, Elmshorn, Esteban, Frimella, Caitano a další. Taura dala tři plemenné hřebce. Po hřebci Ricardo dala syna Ringo Star, který zvítězil ve více než 50 drezurních soutěžích st. St. Georg a Intermed. I, po hřebci Caretino dala další dva plemeníky Cesano I a Cesano II a dva sportovní koně Crocodile Dandy a Conally, kteří se úspěšně prezentují ve skokových soutěžích. Crocodile Dandy obsadil v roce 1996 mezi šestiletými německými koňmi 3. místo v bundesšampionátu, následně pak pod Alison Firestone získal mnohé úspěchy v nejvyšším mezinárodním sportu, mimo jiné v roce 2001 obsadil třetí místo v prestižní GP Aachen, třetí místo v GP Two rounds Helsinki, zvítězil v GP Mix Oslo. Conally získal v mezinárodním sportu od roku 2004 četné úspěchy, například osmé místo v GP Stuttgart (2004), úspěšně absolvoval GP Frankfurt, GP Hamburk, zvítězil v Preis Rolinck Pilsener při CSIO Oldenburg (2005), čtvrté místo GP Two rounds Balve, čtvrté místo v GP Mix Spangenberg (2006), zvítězil v GP Winning round Balve a byl pátý v GP Two rounds Münster (2007). Sestra klisny Taura klisna Kira XVII (po Lavall I) dala jednoho ze současně nejperspektivnějších plemeníků a sportovních koní hřebce Casall (Rolf G. Bengtsson), druhá její sestra Winja (po Ladalco) dala plemeníky Casaretto, Capone I, úspěšného účastníka GP Calgary 2006 a 2007, a Capone II. Otec klisny Taura plemeník Lord je dnes již legendou holštýnského chovu. Jeho vliv na mezinárodní chov sportovních koní je mimořádný a nepomíjející. Jeho krev je stále více ceněna, jak v jeho synech, tak především v jeho dcerách.

Cesano II byl do chovu vybrán v Elmshodnu v roce 2000 a v témže roce absolvoval sedmdesátidenní test v Neustadt/Dosse, kde byl za skok ohodnocen známkou 130,58 jako třetí nejlepší z 51 hřebců. Dále byl testován ve sportu v soutěžích mladých koní a získal 7 vítězství a 11 umístění do 3. místa.V roce 2003 pod jezdcem Rolfem G. Bengtssonem získal další vítězství a umístění na úrovni M a ve finále bundesšampionátu obsadil mezi šestiletými třetí místo. V letech 2004 a 2005 pod stejným jezdcem získal v soutěžích nejvyšší obtížnosti stupně S tři vítězství (Lübeck, Breitenburg, Lübeck) a osmnáct umístění. Startoval rovněž v mezinárodních soutěžích Youngster Tour při CSI Hamburk, Neusadt/Dosse a Redefin, kde získal několik umístění. Mimo jezdce Bengtssona se v jeho sedle objevil, a to velmi úspěšně, i předseda holštýnského svazu hrabě Breido zu Rantzau. V letech 2006 a 2007 byl hřebec více využíván v plemenitbě, přesto dále pokračoval pod jezdcem Uwe Carstensenem ve sportu a získal další vítězství a umístění na úrovni M a S. Cesano II je typickým synem svého otce. Je to harmonický, exteriérově vyrovnaný a skokově nadaný hřebec velmi dobrého pohybu s prověřenou výkonností, pocházející z vynikající rodiny. Přináší moderní prověřenou krev svého otce Caretino ve spojení s klasickým holštýnským plemeníkem Lord.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274