Con Cosmos
Con Cosmos
běl., nar. 2003 .Holst.,KVH 166
Chovatel:
Majitel: Jan Vaňha

 
Colman
Carthago
Capitol I
Capitano
Perra
Calando I
Rosenquarz
Lord
Ladykiller
Faukasien
Marlon
Nischa
Cascavelle
Cantus
Caletto I
Phaedra H
Calando I
Cayenne III
Calypso I
Cor de la Bryere
Valenzia
Ladalco
 

Con Cosmos je potomkem vynikajícího hřebce Colman (Carthago x Lord), který patří k nejfrekventovanějším soukromým holštýnským plemeníkům posledních let a jehož mladé potomstvo se jeví velmi nadějně. Dal již několik körovaných hřebců a drahých aukčních koní.

Con Cosmosovou matkou je Nischa po Cascavelle ze známé holštýnské rodiny číslo 242, z níž pochází především hřebci Alcatraz a Joost. Cascavelle na mateřské straně pedigree je velmi ceněn, na stejném místě rodokmenu ho najdeme u vítěze holštýnského körungu Lake Bida (Lansing), plemeníků Calippo, Coulthard Top či Ladas. Jinak je Cascavelle otcem přesvědčivého vítěze holštýnského körungu 2003, Carinja, a dále mezinárodního skokana a plemenného hřebce Casca. Ve třetí a čtvrté generaci Con Cosmosova rodokmenu najdeme další garanty výkonnosti, Calypsa I a Ladalca.
Jako dvouletý absolvoval Con Cosmos tři předvýběry na holštýnský körung, z nichž jeden vyhrál a na listopadovém holštýnském körungu 2005 v Neumünsteru se stal 2. rezervním vítězem. Byl velmi kladně hodnocen chovatelským vedoucím Holštýnského svazu, Dr. Th. Nissenem, který o něm řekl, že má velmi dobrý exteriér, sympatické vzezření, vynikající techniku skoku a neomezené schopnosti. Bezezbytku splňuje podmínky moderního holštýnského plemenného hřebce. Kromě dalších byl uznán i do oldenburského a dánského chovu, jeho inseminační dávky jsou nabízeny i v dalších evropských zemích. Loni na podzim absolvoval 70-denní test výkonnosti v hannoverském Schlickau, kde dokončil s celkovým indexem 110 bodů a skokovým indexem 116 bodů na 7. místě v konkurenci třiatřiceti 3- až 5-letých koní.
V loňském roce byl hojně využíván zahraničními chovateli a v letošní připouštěcí sezóně dostávají i čeští chovatelé skvělou šanci si připustit jednoho z nejmodernějších hřebců, jaký kdy v chovech na českém území působil.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274