Conway3
Conway3
Hnědák, nar. 1991, Holst., KVH 164
Chovatel: Otto Boje Schoof, Hedwigenkoog, SRN
Majitel: Olga Plachá, Poděbrady
 
Caretino
Caletto II
Cor de la Bryere
Rantzau
Deka
Consul
Isidor
Metellus
Marinus
Corballa
Aldato
Wodka II
Lord
Ladykiller
Sailing Light
Viola
Cottage sun
Gerona
Ramiro
Raimond
Corinna
Albrant
 

Caretino je v současné době jeden z nejvíce využívaných hřebců v Holštýnsku. Jeho otec Caletto II, prostřední z bratrů Calettů I – III, ve sportu testován nebyl, vše si ale vynahradil ve své krátké, bohužel jen dvouleté, ale mimořádně úspěšné kariéře plemeníka. Caletto II se stal jedním z nejúspěšnějších plemeníků v historii holštýnského chovu. Caretino je posledním a zřejmě nejúspěšnějším synem Caletta II v plemenitbě. V roce 1986 zvítězil v testu výkonnosti hřebců s vynikajícím hodnocením především za skok 9, 9 a 9,5. S jezdcem Bo Kristofersonem získal 40 vítězství v národních i meznárodních soutěžích včetně 4. místa ve WC Gera. Dále pokračoval s jezdcem Ludgerem Beerbaumem, se kterým získal vítězství v WC CSIO Gera a 4. místo v GP a 2. místo ve WC Sopoty a 10. místo v GP. Po skončení sportovní kariéry byl plně využit v plemenitbě a nyní patří k nejvyhledávanějším holštýnským plemeníkům. Dal téměř 40 plemenných hřebců například Cheenook, Carpaccio, Caretano, Conway I, Concord, Cesario I a II, Cesano I a II a další. Dal rovněž mnoho vynikajících spotrovních koní jako jsou Caresino (vítěz GP CSI Jerez de la Frontera, Londýn-Wembley, Neumünster), Carlo Cassini (vítěz GP Bratislava, Linz, WC Budapest), Crocodile Dandy (vítěz GP CSI Monterrey, Oslo), Balerina (vítěz GP CSI Monaco, Geesteren), Calandro, Capella, Chianti, Cristallo, Conallo a mnoha dalších. Dal rovněž vynikajícího drezurního koně Cockney 7 (44. místo ve světovém žebříčku 2006).

Wodka II je dcerou jednoho z nejlepších producentů sportovních koní hřebce Lord. Lord byl vítězem körungu hřebců v roce 1969 a absolvoval pod Herbertem Blöckerem úspěšnou sportovní kariéru. Jeho vliv na holštýnský i světový chov koní je ohromný. V holštýnském chovu dal více než 60 plemenných hřebců a velký počet vynikajících skokových, ale i drezurních koní. K nejlepším patří Livius (Peter Luther), Lugana (Stefan Lauber), Lord Z (John Whitaker), L’Eperon (Carsten Otto Nagel), Loreana (Lars Nieberg) a mnoho dalších. Wodka II dala v holštýnském chovu 3 plemenné hřebce Arturo po Athlet Z, Conway I po Caretino a Clearway po Capitol. Conway I, pravý bratr hřebce Conway 3, byl vítězem HLP testu hřebců, a poté především s jezdcem Willi Simpsonem v USA kam byl exportován absolvoval úspěšnou sportovní kariéru na mezinárodní úrovni. V plemenitbě dal především klisny Chi Mai (vítěz WC CSIO Bratislava, 4. v GP) a Cosima R (vítěz GP CSI Monaco, 2. CSI Vichy). Clearway se ve sportu prezentoval s jezdcem Lars Bak Andersenem a získal umístění např. GP CSI Neumünster.

Conway 3 byl v holštýnské oblasti využíván ve sportu v letech 1996 až 2002. Absolvovat 15 soutěží od základní úrovně do úrovně 145 cm. Získal 14 umístění, z toho 2 vítězství. V České republice se ve sportu prezentoval s mladým jezdcem T. Plachým. V chovu v ČR dal několik hříbat, která jsou
velmi dobrého typu, nadějná. Conway 3 přináší do našeho chovu velmi atraktivní krev svého otce Caretino a děda Lord.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274