-
Hnědák, nar. 2003, CS, KVH 166
Chovatel: Zdeněk Müller, Pardubice - Mnětice, ČR
Majitel: Zdeněk Müller, Pardubice - Mnětice, ČR
CORIALL
COR DE LA
BRYERE
Rantzau
Foxlight
Quenotte
Lurioso
VERA II
Capitol I
Capitano
Ladykind
Sacramento Song
MISE
CAMPIONE
Capitol I
Capitano
Lausitz
Sacramento Song
MANIE
Narcos II
Fair Play III
Malba
Lincoln

 

CORIALL je synem jednoho z nejvýznačnějších producentů skokových koní hřebce Cor de la Bryere, bez jehož krve se žádný významný chov neobejde. Jeho dědem z matčiny strany Timello Coranaje Capitol I, další špičkový holštýnský plemeník, který sám a svými syny zejména Carthago, Cassini I, Campione, Carolus I, Cento, Indoctro rovněž zásadní měrou ovlivnil světový chov sportovních koní. Matka hřebce Coriall Z Vera II startovala ve sportovních soutěžích na mezinárodní úrovni nejprve pod jménem Cincinatti, později Maria 04 v týmu Mexika pod Frederico Fernandez. Coriall Z úspěšně startoval v mezinárodním sportu pod Alexandre de Azevedo. Krátce působil v holštýnském chovu, poté byl využíván v plemenitbě v hřebčíně Zangersheide. Na světové sportovní scéně se prezentují především jeho potomci Candy (OH Sydney), Corona, Clyde, Cellina, Casco Z a mezinárodní vítěz v drezurních soutěžích Coriallo L. Coriall Z je v plemenitbě důstojným pokračovatelem svých předků. Rodina hřebce Coriall č. 95 vyprodukovala rovněž další úspěšné sportovní koně a plemeníky Claudio, Contago, Calibur.

MISE je dcerou hřebce Campione, jehož otcem je opět Capitol I. Campione po krátkém působení v holštýnském chovu byl prodán do Itálie. V roce 2004 působil v chovu hřebčína Zangersheide. Campione Z je pravým bratrem mezinárodně úspěšného koně Cathleen (Meredith Beerbaum). Klisna Lausitz, matka hřebce Campione Z, je pravou sestrou dalšího mezinárodního skokana Loro Pina Zigeunerin (Rodrigo Pessoa), její matka je pak sestrou dalšího mezinárodního skokana Sedan. Kvalitu rodiny č. 3561, ze které hřebec Campione Z pochází potvrzuje i již osm potomků tohoto plemeníka ve sportovních soutěžích mezinárodní úrovně - Conduct, Comtessa, Campino, Camporado, Caracas, Campriola, Chamone, Ivana. Dědem klisny Mise Manieje dnes již legendární francouzský plemeník Narcos II, který je stále jedním ze základních francouzských plemeníků. Bába hřebce Cromwell, klisna Manie,startuje v ČR v soutěžích nejvyšší úrovně pod jezdcem Ivo Přibylem. V roce 2005 byla vyhodnocena jako 2. nejúspěšnější kůň ve finále Českého jezdeckého poháru. Manie dala prostřednictvím ET plemenného hřebce Ibišek a klisny Misi, Misii (st.S) a Mátu (finalistka KMK 2005).

CROMWELL je mladý hřebec velmi dobrého exteriéru, výrazné mechaniky pohybu a kadencovaných chodů. Představuje spojení významných ve světovém chovu prověřených plemeníků Cor de la Bryere se synem Coriall, Capitol I se synem Campione a Narcos II. Krev prakticky všech těchto v mezinárodním sportu prověřených plemeníků není mimo hřebce Cromwell v českém chovu zastoupena. Hřebec Cromwell je testační hřebec a bude v plemenitbě působit pouze krátce před svoji sportovní kariérou.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274