Gaspari 1
Gaspari 1
Ryzák, nar. 1991, SF, KVH 170
Chovatel: B. Truchassou, Francie
Majitel: ERC, s. r. o., Pardubice-Mnětice
 
Double Espoir
Ibrahim
The Last Orange
Orange Peel
Vaillante
Porte Bonheur
Quatrieme Espoir
Plein d‘Espoirs
Orange Peel
Gazelle
L‘Alcazar
Mamie de Thurin
Grand Veneur
Amour du Bois
Quirinal
Tanagra G
Le Mioche
Harmonie de Thurin
Quastor
Ibrahim
Syrie
Galopin VI
 

Double Espoir byl jedním z historicky nejúspěšnějších francouzských plemeníků, který výraznou měrou ovlivnil jak francouzský, tak i světový chov skokových koní. Jeho krev je rozšířena prakticky ve všech významných chovech sportovních koní. Double Espoir je přes hřebce The Last Orange a Plein d’Espoirs příbuzensky prochován na vynikajícího plnokrevného plemeníka Orange Peel, který je v chovu skokových koní velmi ceněn a je považován za nestora francouzského chovu sportovních koní. Double Espoir dal v chovu sportovních koní celou řadu vynikajících plemenných hřebců a skokanů, kteří se úspěšně prezentovali na vrcholných světových soutěžích a OH jako jsou Apache d’Adries, Flipper d’Elle, Bayard d’Elle, Avec Espoir, Calino Doro, Calin d’Espoir, Bis de la Mare, Fidelio du Thot, Darioso Bleu, Bel Espoir, Cabri du Val, Birdy d’Opal, Lafayette, Monroe, Piloua další. V chovu se uplatnilo také mnoho jeho dcer, které daly vynikající potomstvo např. Niobe d’Orvault – Calypso d’Herbies, Quinhon d’Orouet – Gatsby de Quinhon, Vega d’Helby – Gerfaut d’Helby, La Cour d’Auzay – Galet d’Auzay, Star de l’Oliviere – Hysope du Saulcy. Přínos hřebce Double Espoir pro chov sportovních skokových koní přesahuje hranice jeho rodné země a stává se vedle linie hřebce Almé a Cor de la Bryere dalším významným francouzským přínosem pro evropský chov.

Mamie de Thurin pochází z význačné francouzské rodiny. Mimo hřebce Dormane du Puy dala i plemenného hřebce Talent Platiere, který je otcem Grand Prix koní Dauranger (Marie Pellegrin), Der Mar (Rodrigo Pessoe), Duc des Monts (Georg Dimaras), Hyades Belmaniere (Gregory Wathelet) a dalších mezinárodně úspěšných koní Espoir du Puits, Henzo de Breau a Herton des Vaux. Dalším jejím synem je plemeník Emir Platier a klisny Starkie Platiere ISO 129 a Fetiche Platiere ISO 120. Mamie de Thurin je dcerou Harmonie du Thurin, která dala rovněž po hřebci Grand Veneur plemenné hřebce Thurin ISO 159, Valeur du Thurin ISO 147, As de Thurin, dále hřebce Ulyse de Thurin, který zvítězil v GP Ascona a GP Capri 1999 a získal dalších 28 umístění v Grand Prix a World Cup, a klisnu Reine de Thurin vítězku CSI Mix. Neumünster 1996.
Pravá sestra Harmonie du Thurin, klisna Noblese du Thurin, dala pak vynikajícího hřebce Hastings (Laudanum). Otec klisny Mamie de Thurin, fundamentální francouzský plemeník Grand Veneur, dal za svého dlouholetého působení v Haras Nationaux mnoho velmi dobrých plemeníků, sportovních koní i plemenných klisen, jako jsou Le Condeen (Vondeen),Alpha d’Elle, Billy du Lys, Lamma des Landes, Le Tot de Semilly (Diamant de Semilly), Major de la Cour (Joli Coeur), Sioux de Baugy, Tenor de la Cour, Veneur du Prelet, plemenné klisny Toscane d’Elle – syn Bayard d’Elle (Double Espoir), Sophia Platiere – syn Gentleman Platiere (Jalisco B) a další. Dalším vynikajícím plemeníkem v původu hřebce Dormane du Puy je Quastor, který se výrazně uplatňuje zejména v pozici otce matek (Hastings, Silbersee, Vondeen, Milou de Subligny, First de Launay, Paladin des Ifs, Caloubet du Rouet, Quatoubet du Rouet).

Dormane du Puy se kvalifikoval do finále ve Fontainebleau jako 4,5 a 6letý, kdy skončil na 33. místě. Dále startoval v soutěžích kategorie C, B2, B1 Grand Prix, A2 a A1 Internationale a byl ohodnocen vysokým ISO 150. Zranění pravé přední nohy jeho sportovní kariéru v polovině roku 2001 ukončilo. V roce 2003 startoval ještě v soutěžích Hunter Style, dále byl využíván pouze v plemenitbě Haras Nationaux. Ve Francii dal více než 130 potomků. K nejlepším patří Ici Et La de la Ramee ISO 151, Kito D‘Hamon ISO 135, Maya du Bois ISO 133, Imane de Valdys ISO 139, Junior de Mai ISO 130, Kama de Beaumarchais ISO 125 a další. Představuje zajímavé a osvědčené spojení krve plemeníků Double Espoir a Grand Veneur, které se rovněž vyskytuje především u výtečného hřebce Bayard d‘Elle.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274