Hnědák, narozen 3.4.1993, KWPN, KVH 170
Majitel: W. van de Lageweg, Bears, Holandsko
Chovatel: W. van de Lageweg, Bears, Holandsko
Emilion
Wellington
Nimmeldor
Farn
Patty
Lucky Boy
Ramirha
Farnese
Faehnrich
Fiance
Ladykiller
ppedigree
Colette
Nimmerdor
Farn
Fax I
Ramona A
Koridon
Shoraza
Ladykiller
Sailing Light
Etoile
Aldato

EMILION patří mezi nejlepší producenty sportovních koní v holandském chovu. Tento holandský „keur“ hřebec vykazoval sám vynikající výsledky v mezinárodním sportu pod Ulrichem Kirchhoffem. Zvítězil mimo jiné ve světovém poháru v Millstreetu, byl 6. v GP Valkenswaard, 5. v GP Londýn, 6. ve SP Aarhus. Emilion je produktem jedné z nejprominentnějších holštýnských rodin stamm. 1298. Jeho matka byla dcerou klisny Fiance, pravé sestry jednoho z nejlepších světových plemeníků hřebce Lord. Emilion je nejúspěšnějším synem svého otce hřebce Wellington , který dal mnoho vynikajících skokanů – VDL i drezurních koní – Bolvorms Ceylon, Luxaflex. Sportovní kariéru Emiliona zcela zastínila jeho kariéra plemeníka. V sezóně 2000/2001 byl ve věku pouhých 14 let vyhodnocen ve světovém žebříčku plemeníků jako 21. nejlepší plemeník a přední pozici si udržuje stále. K jeho nejlepším potomkům patří mimo Edmintona dále Enorm, Inspiration, Miss Montana, Fristy, Jashar, Jemilion, Karina a mnohonásobný vítěz GP a světových pohárů a kůň roku v USA Glasgow.

COLETTE je velmi dobrou dcerou legendy holandského chovu, olympijského koně „plemeníka století“ Nimmerdora, kterého vzhledem k jeho vlivu na světový chov sportovních koní lze srovnat snad jen s plemeníky Almé, Jalisco B, Ramiro, Lord, Landgraf I, Cor de la Bryere, Capitol. Colette je pravou sestrou vynikajícího skokana hřebce N Aldato (dříve Anadolu Aldato, Optiebeurs Aldato), jednoho z nejlepších holandských sportovních koní. N Aldato získal titul evropského šampiona z La Baule, byl druhý ve světového poháru v Antwerpách, umístil se mimo jiné v GP Wiesbaden a Mondorf. Colette je rovněž pravou sestrou matky hřebce Great Pleasure, který působil v českém chovu v letech 2000 a 2001. Rodina klisny Shoraya je jednou z nejúspěšnějších holandských rodin poslední doby. Vedle Edmintona vyprodukovala další plemeníky a velmi dobré sportovní koně.

 EDMINTON má v mladém věku za sebou velmi úspěšnou mezinárodní sportovní kariéru. Pod jezdcem J. Vrieling byl mimo jiné dvanáctý v kvalifikaci GP Wiener Deustadt, obsadil 2. místo v GP Sleen, 5. v Eidhoven, 5. ve Weert, 6. v Modena, 1. v Pontedera a zvítězil v GP Leeuwarden. Podle hodnocení jeho výsledků v mezinárodním sportu ve světovém žebříčku WBFSH je nejvýkonnějším plemeníkem, který v chovu koní v ČR působil. Edminton působil v omezeném rozsahu v plemenitbě v Itálii, kde dal plemenného hřebce Pablo degli Asseri, šampionku čtyřletých koní v military Exté pod R. Gentini (15. OH Atlanta) a klisnu Elisandra, finalistku italského šampionátu čtyřletých koní ve skákání. Edminton je příbuzensky prochován na hřebce Nimmerdor. Je typem moderního, dynamického a výkonného skokového koně s velmi dobrým pohybem. V jeho otcovské linii se po několik generací dědí špičková sportovní výkonnost - Nimmerdor-Wellington-Emilion- Edminton, což je z chovatelského hlediska velmi cenné a vzácné. Do našeho chovu přináší tuto prověřenou krev, která je v našem chovu velmi málo zastoupena.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274