Gaspari 1
Gaspari 1
nar.: 1988, Hnědák, Holst., KVH 168
Chovatel: H. CH. Albertsen, Behrendorf, SRN
Majitel: Kai Gerken, Lasbeck, SRN
 
Grundyman
Grundy
Great Naphew
Honeyway
World F. Lundy
Worden II
Berthe Manet
Crepello
Donatello II
Barbarasirani
Verso II
Texas
Carneval
Cor de la Bryere
Rantzau
Assa
Farnese
Ledusa
Lorenz
Ladykiller
Edusa
Nautilus
 

Plnokrevný hřebec Grundyman si získal respekt v holštýnském chovu především jako plemeník velmi dobrého typu obdařený jak mimořádnými skokovými schopnostmi, tak i velmi dobrou jezditelností. V holštýnském chovu zanechal velmi dobré potomky, z nichž k nejlepším patří plemenní hřebci bratři Gaspari I a II a hřebec Gressini, dále pak sportovní koně Grundylee a Gratulant.

V pedigree klisny Texas figurují dva velmi úspěšní producenti skokových koní hřebci Carneval po Cor de la Bryere a Lorenz po Ladykiller. Klisna Texas byla mimořádnou matkou, dala 5 plemenných hřebců, a to bratry Gaspari I a II po Grundyman, Littorio po Lord, Flemmingh po Lacapo a Quilord po Quidam de Revel. Gaspari II byl zařazen do chovu v roce 1993 a využíván v hřebčíně Neustadt/ Dosse. Flemmingh se výrazně uplatnil v holandském chovu jako producent špičkových drezurních koní. Jeho synové Lingh (Edward Gal) a Krack C (Anky von Grunsven) se prezentují ve špičce světového žebříčku drezurních koní, a to na 3. a 24. místě. Lingh byl rezervním šampionem Holandska, zvítězil ve světovém poháru v Amsterodamu a byl druhý ve finále světového poháru v Las Vegas. Krack C rovněž zvítězil v několika světových pohárech a byl nejlepším holandským drezurním koněm ve světovém šampionátu Jerez 2002. Dalšími velmi úspěšnými drezurními potomky hřebce Flemmingh jsou BeSe (Catherina Morelli) vítěz GP Special a GP v International Horse Show Palm Beach a Melvin (Imke Schellkens-Bartels) dvakrát 2. v GP a 4. v šampionátu Holandska 2006. Dcera klisny Texas klisna Desy, pravá sestra hřebců Gaspari I a II, dala plemenného hřebce a vynikajícího sportovního koně Candillo, zřejmě nejúspěšnějšího syna plemeníka Cassini I v chovu, který v současné době působí v plemenitbě hřebčína Zangersheide. Candillo má za sebou úspěšnou sportovní kariéru na mezinárodní úrovni. Velmi dobře se prezentuje rovněž v chovu. Jeho potomci z prvých připouštěcích sezón nyní sportují na národní i mezinárodní úrovni. K nejlepším patří Caballero, Cassabachus, Cantos, Castana, Nelly, Cando, Candilla, Cassy a další. Klisna Texas je příslušnicí holštýnské rodiny 3558, která vyprodukovala rovněž další vynikající koně mezinárodní úrovně - hřebce Gran Corrado (Yves Houtackers), dále Chanel M (Thiess Luther), Latinus (Robin Sweely), Cantate Z (Rodrigo Pessoa) a Non Plus Ultra (Katarina Offel).

Gaspari I má za sebou dlouhou a úspěšnou sportovní kariéru v letech 1992 až 2004. Získal celkem 160 vítězství a umístění v parkurových soutěžích z toho 73 na střední úrovni a 4 na stupni T. Málokterý přímý potomek plnokrevného otce se může pochlubit takovou kariérou. K jeho nejlepším potomkům patří Gador, klisna Klarina, která dala po Carpaccio hřebce Cabardino, Galbro, Aspirin a především klisna Vindy City, která s jezdkyní Lauren Houg zvítězila ve WC CSIO Wellington, obsadila třetí místo ve WC Samsung Super League 2003 Aquisgrena, 14. místo ve finále WC Lipsko 2002 a získala vítězství a umístění v dalších soutěžích na mezinárodní úrovni. Gaspari I je mohutný hřebec impozantního exteriéru, s vysokým podílem plnokrevné krve, s velmi dobrými skokovými schopnstmi a vynikajícím pohybem. Vzhledem ke své výkonnosti, původu a svým potomkům dává velmi nadějné předpoklady k využití jak v chovu skokových koní, tak i v chovu koní pro drezurní ježdění.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274