-
Hnědák, nar. 1987, Old., KVH 170
Chovatel: Leopold Helmut Wattloge, Osterholz, SRN
Majitel: Heinrich Sommer, Zinbach am Inn, SRN
LANDADEL
LANDGRAF I
Ladykiller
Sailing Light
Wartburg
Aldato
NOVELLA
Farnese
Faehnrich
Furth
Ladykiller
TINA
CALETTO I
Cor de la Bryere
Rantzau
Deka
Consul
LISSA
Fra Diavolo
Frivol
Glaette
Landgraf I

 

LANDADEL pochází z holštýnské rodiny je prabábou vynikajícíhoFein Cera skokana Calvaro V (Willi Meliger). Do plemenitby byl zařazen v Oldenburgu. Zvítězil v testu výkonnosti hřebců v Marbachu s indexem 136,26, přičemž vynikající ohodnocení získal jak za skok, tak i za drezuru. Bohužel zdravotní problémy ho záhy vyřadily z dalšího sportu. Přesto byl intenzívně využíván v plemenitbě. Jeho kariéra plemeníka byla impozantní, ale bohužel poměrně krátká. V roce 1995 ve věku 13 let zahynul na koliku. Dal mnoho vynikajících potomků, kteří ho vynesli mezi nejlepší plemeníky historie chovu. Jeho potomstvo vydělalo dosud 3,7 milionů Euro. Mezi jeho nejlepší sportovní produkty patří Fein Cera, Lady Weingard, Le Cou Cou, Lincolm L, Lucie 55, Little Gun, Landdame, Laurion, Luna Luna, Dobel‘s Luigi, Laconda,LANDADEL pochází z holštýnské rodiny č. 1859. Jeho matka dala mimo něho ještě další dva plemenné hřebce Aurel a Acadius a je prabábou vynikajícího skokana Calvaro V (Willi Meliger). Do plemenitby byl zařazen v Oldenburgu. Zvítězil v testu výkonnosti hřebců v Landor SMarbachu s indexem 136,26, přičemž vynikající ohodnocení získal jak za skok, tak i za drezuru. Bohužel zdravotní problémy ho záhy vyřadily z dalšího sportu. Přesto byl intenzívně využíván v plemenitbě. Jeho kariéra plemeníka byla impozantní, ale bohužel poměrně krátká. V roce 1995 ve věku 13 let zahynul na koliku. Dal mnoho vynikajících potomků, kteří ho vynesli mezi nejlepší plemeníky historie chovu. Jeho potomstvo vydělalo dosud 3,7 milionů Euro. Mezi jeho nejlepší sportovní produkty patří Fein Cera, Lady Weingard, Le Cou Cou, Lincolm L, Lucie 55, Little Gun, Landdame, Laurion, Luna Luna, Dobel‘s Luigi, Laconda,patří Landor S, Landfriese I, Landsieger I, Landkaiser, Landclassic, Lautatio, Lagoheidor G.

TINA je dcerou velmi dobrého plemeníka Caletto I. Caletto I byl vynikajícím sportovním koněm, úspěšným účastníkem OH. Je jedním z historicky nejúspěšnějších německých sportovních koní. Stejně úspěšná jako kariéra sportovní byla jeho kariéra plemeníka, kde navázal na úspěchy svého bratra Caletto II (Caretino, Classic Touch). Caletto I dal mnoho úspěšných sportovních koní např. Calvaro Z, Roofs, Amicor, Costa, Cassandro, Comtess G, Catesco, Calmero Orion, VDL Groep Roofs, Carmen, Cabrol Amicor, Concetto Famos. Jeho syn Cantus je jedním z nejúspěšnějších plemeníků poslední doby (Calvaro V, Canturo, Come On, Canaletto).

Laretto DiavoloLARETTO DIAVOLO byl ve sportu využíván zájmovou formou. Úspěšně se však prezentoval i v soutěžích nejvyšší úrovně. V chovu byl využíván pouze sporadicky v soukromém chovu svého dřívějšího majitele. Přes malý počet dosud narozených potomků, dosáhli jeho produkty velmi dobrých výsledků. K jeho nejlepším produktům patří na nejvyšší úrovni se prezentující L‘Avion ( 12 vítězství s celkovou vyhranou sumou 25.454 Euro) a Jowanta S (6 vítězství, 15.212 Euro), a dále mladá nadějná Luna.

 


kontakt : ERC s.r.o, U kapličky 14, Pardubice - Mnětice, 53002 Pardubice,
email: [email protected] , tel.466 670 861, fax: 466 616 274