RAPHAEL
 
Nar.1979, KVH 169, Westf. Majitel: Joachim Kemmer, SRN
PK: Westf., Hann., Old.. Rhein., Bayern, Hessen, TC, SC Chovatel: Heindrich Hiippe, SRN
Způsob plemenitby: C
 
 RAMIRO se úspěšně prezentoval v mezinárodním sportu pod Fritzem Liggesem. Ačkoliv nebyl zpočátku příliš v plemenitbě využíván, stal se sériovým producentem mezinárodních přeborníků. Do svých 30 let dal mnoho špičkových koní jako Fatiniza, Ramiros Girl, Rodney, olympijský kůň Ramzes, Ramira, Riva, Rosella G, Rinnetou Z, Robin I Z, Bonita La Silla, Bravour a zřejmě nejúspěšnější klisna poslední doby Ratina Z. Ramiro je považován za hřebce, který nejvíce ovlivnil evropský chov sportovního koně. Prostřednictvím svých více než 70 licencovaných synů je jeho krev zastoupena prakticky ve všech plemenných knihách.
ANNEKATRIN je dcerou vynikajícího hřebce Abhang I, který je dodnes zastoupen v pedigree mnoha vynikajících koní. Kromě Raphaela dala klisna Annekatrin hřebce Raphaelo zařazeného v Belgii. Z mateřské linie hřebce Raphael pochází rovněž vynikající producent sportovních koní Ferdinand.
RAPHAEL absolvoval test výkonnosti hřebců v Adelheidsdorfu v roce 1982 jako 3. nejlepší hřebec z 53 s výslednou známkou 130,44 bodů. Od počátku své chovné kariéry v severním Oldenburgu Raphael naznačoval své kvality. Ačkoliv připouštěl klisny různé kvality, dal velmi dobré potomky, kteří byli oceněni jak vysokými aukčními cenami hříbat, tak sportovními úspěchy - Ramina, Ricci, Rockefeller, Raphaelo, Rio Grande, Ralph, Robinson FRH a nejlepší jeho potomek ve skokovém sportu v poslední době pod Rene Tebbelem hřebec Radiator. V hodnocení plemeníků WBFSH za rok 1999 zaujímá Raphael ve skokovém sportu 7. místo světového žebříčku plemeníků. Raphael se rovněž výrazně prosazuje jako otec dalších plemeníků, jako je vítěz testu výkonnosti Ravallo, Ragazzo a Radiator.
Ramiro
Raimond
Ramses
Rittersporn
Infra
Fanatiker
VaIine Z
Cottage Son
Young Lover
Holle
Logenschlieser

Annekatrin
Abhang I
Abglantz
Termit
Ankerhirtin
Aktionär I

Wotansmeise
Wotan
Format III
Felsenmeise
Fermor III
kontakt :ERC s.r.o. U kapličky 14, Mnětice, 53002 Pardubice, [email protected] , tel.466 670 861
mobil: 603501056 * 603878518 * 603579583 * 605287124