Plavák, nar. 8.8.1993, ČT, KVH 166 Majitel: Ing. J. Meloun,Dolní Roveň, ČR
PK: CS, ČT Chovatel: Ing. Z. Müller, CSc., Mnětice, ČR
ASCOT
ALMÉ
Ibrahim
The Last Orange
Girondine
Ultimate
BELLA
Prince du Cy
Ultimate
Nikita B
Debuche
NOVELA
GARUT
Gauchar
Garem
Akra
Absent
NELY
Varin lipský
Varin
Norika
Filler

ASCOT je synem zřejmě nejvýznačnějšího plemeníka v historii chovu skokových koní hřebce Almé, jehož potomci získali nejvyšší úspěchy: Galoubet A, Herban, I Love You, Joyau d Or, Jolly Good, Jalisco B, Indian Tonic, Iara, Arthos Z. Jako dosud jediný hřebec na světě dal 2 světové šampiony a 3 olympijské koně. Rovněž mezi jeho vnuky a pravnuky jsou olympijští koně (Ratina Z, Quidam de Revel, Papillon Rouge, Dollar de la Pierre) a vítězové světového a evropského šampionátu Quito de Baussy a Ratina Z, Dollar du Murier. Žádný jiný hřebec dosud nedal tak výkonné potomstvo a nepřenášel tak výrazně a dlouhodobě po několik generací skokovou potenci a vysokou sportovní výkonnost. Ascot pochází z rodiny,která vyprodukovala vynikající koně jako Bricole, Luma,Glandor, Centaure du Bois, Arthy a Quito de Baussy, který je s Ascotem velmi blízce zpřízněn. Ascot působil v chovu v ČR v letech 1993 až 1998. Jeho potomstvo prokazuje výrazné sportovní vlohy, především vyniká stylem skoku a charakterem. K jeho nejlepším potomkům patří především Alois, Aragon A, Čaras, Gold, Annie, Finn Gartana, Ascol I, Hilton, Winston, Adina, Accor, Arcadius, Aster, Abonent..

NOVELA pochází z původní lipské N-rodiny chlumeckých žluťáků. Je po importovaném achaltekinském plavém hřebci Garut z matky po jednom z nejlepších českých producentů spotrovních koní Varin lipský, v jehož žilách koluje krev plnokrevného hřebce Varin a z matčiny strany chlumeckého plemeníka Cesar (ex Čurbes) pravého bratra vynikajícího hřebce Čingischán. Mimo Aloise, který je jejím nejlepším potomkem dala Novela ještě nadějné klisny Gama, Gejša a hřebce Gambit.

ALOIS absolvoval velmi úspěšnou a intenzívní sportovní karieru pod Martinem Šoupalem, kde dosáhl úrovně stupně T. Je dosud nejlepším potomkem svého otce. Ve finále KMK šestiletých koní se v roce 1999 umístil jako nejlepší hřebec na druhém místě za vynikající Columbií. V roce 2000 a 2001 absolvoval 10 soutěží stupně ST a T. Byl členem vítězného družstva na mistrovství ČR, mimo jiné zvítězil v Brně a v Opavě, byl 2. ve Velké ceně Opavy a 3. v Marianských Lázních. Alois je dostatečně mohutný, velmi dobře vázaný a konstitučně tvrdý hřebec, který vynikal především dobrým charakterem, nevídaným stylem skoku a skokovou potencí. Je rovněž zajímavý atraktivním zlatě žlutým zbarvením. Do rozmáhajícího se chovu žlutých koní přináší mimo atraktivní barvy i tolik potřebnou výkonnost.