tm. Hd., nar. 1993. KVH 171. Hann.
Způsob plemenitby: C Majitel: Joachim Kremmer. SRN
PK: Hann., Bayern, Westf., Rhein-land. Hessen. Sachsen, TC, SC, CS,ČT Chovatel: Wilhelm Theisen, SRN

Calypso II

Cor de la Bryere
Rantzau
Foxlight
Quenotte
Lurioso
Tabelle
Haißsporn
Heintze
Hyazinthe
Lorentin
Anka
Akzent
Absatz
Abglantz
Wega
Waidmannsdank
Carsta
Cavalier
Cardinal
Gotendirndl Z
Gotthard

CALYPSO II je v současné době jedním z nejvýznamnějších plemeníků v Německu a pokračovatelů linie Cor de la Bryere. Jeho potomstvo vyniká mimořádnou skokovou potencí, stylem skoku a především vynikající jezditelností. V hannoverské i v holštýnské oblasti zanechal význačné plemeníky - Contender, Coriolan, Champ of Class, Colani, Carbid, Compliment, Cardano, Carismo, Chasseur I a II Dal i mnoho sportovních koní mezinárodní úrovně jako Montemorelos la Silla, Caras J, Dobel s Cara Mia, Capella, Chin Chin 011. Calypso II absolvoval krátkou, ale úspěšnou sportovní kariéru pod M. Rüpimgem. Do roku 1986 působil v plemenitbě v Holštýnsku, poté byl přesunut do hřebčince Celle a od roku 1989 až do své smrti v roce 1995 připouštěl v hřebčíně Amselhof ve Walle.
ANKA je dcerou hřebce Akzent II, který rovněž začínal jako soukromý plemeník v Amselhofu, rovněž byl zapůjčen do Celle, kde zplodil své vysoko hodnocené syny Acapulco, Akut a Alonso a poté se v Oldenburgu vyvinul v opravdového otce šampiónů. Počet jeho potomků vyvolal senzaci na národních šampionátech a aukcích ve Vechté - Aczidos (Vechta podzim 1989, 130 000 DM), Alabaster, drezurní šampión Německa, Warendorf 1994. Akzent II i další významný hřebec v původu Carisma Cavalier jsou nositeli krve dominantního plemeníka Ferdinand. Význačná klisna Gotendirndl Z zplodila s legendárním Almé Z hřebce Aloube Z, který sám byl sportovním koněm mezinárodní úrovně a ještě lepším plemeníkem. Mimo hřebce Carismo dala Anka rovněž úspěšného hřebce Boby Brown.

CARISMO získal vynikající vítězství v testu výkonnosti hřebců v Adelheidsdorfu v roce 1996. Byl celkovým vítězem s enormně vysokým ziskem 145,77 bodů a nejvyšším oceněním za skok 138,80 bodů. Je představitelem moderního hannoverského koně s vynikající jezditelností a výrazným skokovým projevem. Je zařazen do akceleračního programu hannoverské plemenné knihy a patří mezi hřebce, kteří mají do tohoto programu nejvíce nově zařazených klisen. Je jediným takto oceněným německým hřebcem v plemenitbě v ČR.