tm. Hd., nar. 1986, KWPN, KVH 169 Majitel: Ing. Nágrová, Marianské Lázně,ČR
PK: CS, ČT Chovatel: W. C. van Dam, Lienden, NL
RAMIRO
RAIMOND
Ramzes
Rittersporn
Infra
Fanatiker
VALINE
Cottage Son
Young Lower
Holle
Logenschlieszer
ZONNESTRAAL
ALMÉ
Ibrahim
The Last Orange
Girondine
Ultimate
LORETTE
Palatin
Fra Diavolo
Bistro
Peter Spencer

RAMIRO patří nepochybně mezi nejlepší producenty skokových koní. Sám zaznamenal pod F. Liggesem vynikající sportovní karieru. Je jedním z absolutně nejlepších plemeníků v chovu sportovních koní vůbec. Ve světovém žebříčku plemenných hřebců WBFSH je za posledních 10 let hodnocen na 2. místě. Dal mnoho sportovních koní nejvyšší úrovně - famozní klisnu Ratina Z, která ve své době neměla konkurenci a dálší vynikající koně jako například Bravour, Robin I Z a Robin II Z, Royal Discovery, Rinnetou Z, Loro Piana Ramira, Lucinda la Silla, Binito la Silla, Zamira, My Girl, Riviera Z, Piquet, Raspoetin Z, Rolex, Damiro B, Ramzes, Radjah Z, Zamiro, Rasso. Ramiro výrazně ovlivnil chov sportovních koní po celém světě, a to zejména silou a obrovskou skokovou potencí, kterou svým potomkům předával.


ZONNESTRAAL je klisna z rodiny, která patří mezi nejlepší a nejstarší v Holandsku. Z ní pochází mnoho ynikajících sportovních koní jako Adorette, Grandioso, Ne Souci, Texas, Repliek Saboteur, Palet. Zonnestraal je dcerou zřejmě nejvýznačnějšího plemeníka v historii chovu skokových koní hřebce Almé. Jeho potomci získali nejvyšší úspěchy Galoubet A, Herban, I Love You, Joyau d Or, Jolly Good, Jalisco B, Indian Tonic, Iara, Arthos Z. Jako dosud jediný hřebec na světě dal 2 světové šampiony a 3 olympijské koně. Rovněž mezi jeho vnuky a pravnuky jsou olympijští koně (Ratina Z, Quidam de Revel, Papillon Rouge, Dollar de la Pierre) a vítězové světového a evropského šampionátu Quito de Baussy a Ratina Z, Dollar du Murier. Žádný jiný hřebec dosud nedal tak výkonné potomstvo.
ELMERO absolvoval s velmi dobrým výsledkem test hřebců v Holandsku v roce 1989, kde se umístil na 4. místě. Vysoké hodnocení 9 bodů získal především za charakter a trening, dvakrát 8 bodů získal za skok. Elmero je silný hřebec s rychlými předními nohami, dobrou a pevnou horní linií a vynikající skokovou potencí, což vzhledem k jeho původu není překvapení. Je produktem zřejmě nejúspěšnější krevní kombinace Ramiro - Almé praktikované především hřebčínem Zangerscheide, ze které vyšlo mnoho koní nejvyšší světové úrovně - Ratina Z, Robin I Z, Robin II Z, Riviera Z, Raspoetin Z
, Renatus Z, Renommee Z, Renatus Z, Aurelius Z.