Isabela, nar.12.3.1995, ČT, KVH 168
Chovatel: Knejp Josef, Předměřice, ČR
Majitel: Zdeněk Müller, Pardubice-Mnětice
MYS
FLYING STAR
Bel Baraka
Worden II
Queen Phillipa
Phil Drake
MYJAXA
Astynax
Djebel
Myjava
Gradivo
MYJAVA
MARIN
LIPSKÝ
Marin
Cesar
Čája
Diadém
JISKRA
Furioso XV-55
Furioso XV-Poh.
Jiskra 7-437
Gen

Plnokrevný ryzák MYS byl hřebec s vynikající dostihovou kariérou: vítěz Svatováclavské ceny, Čs. ceny 2 x, Ceny časopisu Jezdectvo, Hoppegarten Meile, byl nejlepším sprinterem Československa 1984 až 1986. Vynikal tvrdostí, výborným charakterem a mechanikou pohybu. Jeho potomci jsou velmi nadějní ve skokovém sportu. Otec Myse hřebec Flying Star byl velmi dobrým dostihovým koněm. Vynikající výkon podal zejména v Československém derby. V kontrole dědičnosti sportovní výkonnosti dosáhl výborného výsledku, když v žebříčku otců sportovních koní v letech 1985 až 1991 je na 6. místě. Jeho syn Myfling, pravý bratr hřebce Mys, dosáhl v parkurovém skákání výkonnosti stupně T. Dalším velmi dobrým produktem je klisna Anfisa. Matka Myjaxa je příslušnicí rodiny, ze které vzešlo mnoho vynikajících překážkových koní jako jsou vítězové a úspěšní účastníci Velké pardubické Mocná, Mor, Metál, Mohyla, Malba, druhý v Československém derby a vynikající překážkový kůň Metrans. Produkty této rodiny se velmi dobře osvědčili i v jezdeckém sportu, a to především v soutěžích všestranné způsobilosti, například Mohan, Moloděc, Monitor, Moravia, Morobud.
Matka MYJAVA dala více než 10 potomků, kteří vesměs vykazují vlohy jak pro sokokové, tak zejména drezurní soutěže. Je po jednom z našich nejlepších "žlutých" plemeníků Marin Lipský v jehož žilách koluje krev koní, kteří se v českém chovu sportovních a dostihových koní velmi osvědčili. Je to především vynikající chlumecký plavák Cesar, pravý bratr známého překážkáře Čingischán, na kterého je dvakrát prochován. Diadém byl jedním z nejlepších plnokrevných plemeníků v historii českého chovu. V polokrevném chovu kladrubského hřebčína dal mnoho velmi výkonných koní jak pro jezdecký sport, tak i pro překážkové dostihy. K nejlepším jeho potomkům patří Diagram, Dan, Fauna, Fatra, Forma a mnoho dalších. Osvědčená pohořelická krev je v pedigree Minerála zastoupena kmenovou klisnou Dáška a velmi dobrým plemeníkem Furioso XV-55. Další potomci klisny Myjava se uplatnili jak v těžkých vozatajských soutěžích, tak i v drezurním a skokovém sportu, například klisna Mija dosáhla v parkurovém skákání úrovně stupně ST. Dala rovněž další dva plemenné hřebce, kteří působí v plemenitbě v ČR a SRN.
MINERÁL je hřebec velmi dobrého exteriéru, impozantního zjevu, krásně sytě žluté barvy s čistě bílou hřívou. Vyniká mechanikou pohybu a jezditelností, za kterou byl v konečném výsledku stodenního testu hřebců hodnocen nejvyšší známkou ze všech hřebců českého chovu. Do chovu byl zařazen od roku 1999. Narozené potomstvo je ušlechtilé, dostatečně mohutné, ve velmi dobrém typu, snadno jezditelné. Mineral převážně dědí svoji atraktivní, sytě žlutou barvu.