Nar. 1980, KVH 170. West., PK: ST. TC. SC, Majitel: Národní hřebčín Topolčianky, Chovatel: Guenter Schilling, SRN
Pilot
Pilatus
Perseus
Pluchino
Duela (SPS)
Duellant
Gratia
Graphit
Grande
Kornelia
Keith
Finett
Firn
Fesh
Feiner Kerl
Frieda (SPS)
Friedland
Fee (SPS)
Fernando
Fermor III
Fischerin
Fesch
PILOT se stal chovatelskou legendou již za svého života. Byl nejmladším milionářem (podle peněz vyhraných svými potomky) mezi německými hřebci. Proslul především jako přenašeč výrazných skokových schopností a výborné mechaniky pohybu. Vyprodukoval mnoho sportovních koní světového formátu, např.světový šampión 1994 a 1998 Priamos. velmi úspěšný mnohonásobný mezinárodní vítěz Pirol S.V.H.. držitel zlaté olympijské medaile Pedro, další koně nejvyšší mezinárodní úrovně
Poker, Virtual Village Showtlme Power Light, Prinzregent. Pialotta, C.A.I. Pierrot. Parodie a další. Pilot se stabilně pohybuje v čele světového žebříčku plemeníků, v roce 1999 figuruje na čtvrtém místě. Dal mnoho plemenných hřebců, kteří dále přenášejí výrazné skokové vlohy. Mezi nejvýznamnější patří Pit I, Pluspunkt (pravý bratr Priamose), Phantom, Pinocchio, Paroli. Pablo.
FINETT je dcerou velmi dobrého plemeníka Firn a vnučkou vynikajícího hřebce Fesch. Matka, státem prémiovaná klisna Fee, je po hřebci Fernando. Tato rodina vyprodukovala mnoho výborných koní a chovných klisen. Klisna Finett dala rovněž hřebce Experte (Exponent xx), Lucullus (Lucius xx) a především pravéhobratra hřebce Papillion o rok staršího valacha Pirol S.V.H., který s L. McNaught-Mándli sklízel nejvyšší úspěchy a byl v období 1990 až 1995 hodnocen jako desátý nejlepší kůň na světě.
PAPILLION absolvoval dlouhou a velmi úspěšnou sportovní kariéru. Na nejvyšším stupni obtížnosti se 11x umístil do 4. místa. V letech 1990 až 1995 úspěšně startoval na CSI Arnhem, Geesteren. Maastricht. Brussel a dalších. Vynikal především skokovým projevem. výborným charakterem, tvrdostí a spolehlivostí. Do chovu byl zařazen v roce 1997 v Národním hřebčíně Topolčianky.