MINERAL
jj
20x20 Videoukázka (560 kB)
Mys
Flying Star
Bel Baraka
Worden II
Queen Phillipa
Phil Drake
Myjaxa
Astynax
Djebel
Myjava
Gradivo

Myjava
Marin Lipský
Marin
Cesar
Čája
Diadém

Jiskra
Furioso XV-55
Furioso XV-Poh.
Jiskra 7-437
Gen
Isabela nar.1995, KVH 169
Majitel: Zdeněk Müller Pardubice-Mnětice
PK: TC, SC, CS, ČT Chovatel: Knejp Josef, Předměřice 145
 
Základní připouštěcí poplatek:
 2.000,-Kč
Doplatek přip. poplatku dle PK :
CS
 3.000,-Kč
ČT
 3.000,-Kč
Plnokrevný ryzák MYS byl hřebec s vynikající dostihovou kariérou: vítěz Svatováclavské ceny, Čs. ceny 2x, Ceny časopisu Jezdectvo, Hoppegarten Meile, byl nejlepším sprinterem Československa 1984 až 1986. Vynikal tvrdostí, výborným charakterem a mechanikou pohybu. Jeho potomci jsou velmi nadějní ve skokovém sportu. Otec Myse hřebec Flying Star byl velmi dobrým dostihovým koněm. V kontrole dědičnosti sportovní výkonnosti dosáhl výborného výsledku, když v žebříčku otců sportovních koní v letech 1985 až 1991 je na 6. místě. Jeho syn Myfling, pravý bratr hřebce Mys, dosáhl skokové výkonnosti stupně T. Dalším velmi dobrým produktem je Anfisa. Matka Myjaxa je příslušnicí rodiny, ze které vzešlo jak mnoho vynikajících překážkových koní Mocná, Metál, Mohyla, Mor, Metrans, Malba, tak i výborných koní sportovních Mohan, Moloděc, Monitor, Moravia, Morobud.
MYJAVA dala více než 10 potomků, kteří vesměs vykazují vlohy jak pro sokokové, tak zejména drezurní soutěže. Je po jednom z našich nejlepších "žlutých" plemeníků Marin Lipský, v jehož žilách koluje krev vynikajícího chlumeckého plaváka Cesar, na kterého je dvakrát prochován, dále hřebce Diadém a kmenové pohořelické klisny Dáška. Pohořelické krev je v původu klisny Myjava zastoupena rovněž přes jejího děda hřebce Furioso XV-55.
MINERAL je hřebec velmi dobrého exterieru, impozantního zjevu, krásně syté žluté barvy s čistě bílou hřívou. Vyniká mechanikou pohybu. a velmi dobrou jezditelností, za kterou byl v konečném výsledku stodenního testu hřebců hodnocen nejvyšší známkou ze všech hřebců českého chovu Do chovu byl zařazen od roku 1999, prvé ročníky hříbat se jeví velmi dobře, hříbata jsou ušlechtilá, dostatečně mohutná ve velmi dobrém typu.

kontakt : Ing. Zdeněk Müller, Csc, Pardubice - Mnětice 126, 53002 Pardubice, [email protected] , tel.466 670 861