VENEUR DU LUC
jj
20x20 Videoukázka (700 kB)
Double Espoir
Ibrahim
The Last Orange
Orange Peel
Vaillante
Porte Bonheur
Quatrieme Espoir
Plein d'Espior
Orange Peel
Gazelle
L Alcazar

El Taile
Popof
Turmoil
Tourbillion
Barclays
Son in Law

Ismen
Fra Diavolo
Black Devil
La Ceres
Le Royal
Ryz. nar. 1987, KVH 167 Majitel: Stáj Wrbna s.r.o., Líšnice 21
PK: CS, ČT Chovatel: Bizard R., Germond, France
 
Základní připouštěcí poplatek:
Zařazen do AP:
     - slovenský teplokrevník v ČR
     - český teplokrevník
   2.000,-Kč
Doplatek přip. poplatku dle PK :
CS
 5.000,-Kč
ČT
5.000,-Kč

DOUBLE ESPOIR je plemeníkem, který výraznou měrou ovlivnil francouzský chov skokových koní a jeho krev je rozšířena prakticky ve všech významných chovech po celém světě. Dal celou řadu vynikajících skokanů jako jsou Lafayette (JO Seoul), Monroe, Olban de Malves. Pilou, Pin Up de la Loge, Triple Espoir III, Apache d Adries, Alloro. Avec Espoir, Apollon du Roc, Birdy d Opal, Bayard d Elle, Calino Doro. Calin d Espoir a mnoho dalších. Značná část jeho nejlepších potomků pochází z matek po plnokrevných hřebcích, velmi dobrý hřebec Alloro je z matky po výborném plnokrevném hřebci Popof stejně jako Veneur du Luc. Double Espoir je přes hřebce The Last Orange a Plein d Espoir příbuzensky prochován na vynikajícího plnokrevného plemeníka Orange Peel, který je v chovu skokových koní velmi ceněn a je považován za nestora francouzského chovu sportovních koní.
V pedigree matky EL TAILE nacházíme krev dvou plnokrevných hřebců, kteří významně ovlivnili francouzský chov. Její otec Popof se velmi osvědčil zejména jako otec matek a dal rovněž celou řadu výkonných sportovních koní. V další generaci se vyskytuje rovněž plnokrevný Fra Diavolo, který patří vedle hřebců Orange Peel, Furioso. Rantzau k základním plnokrevným hřebcům, kteří stáli u zrodu moderního francouzského sportovního koně.
VENEUR DU LUC startoval jako mladý hřebec na kolbištích v České republice, kde se velmi dobře prezentoval zejména v soutěžích pro maldé koně. Velmi rychle se ale dostal na nejvyšší úroveň, ve věku pouhých 7 a 8mi let absolvoval v Rakousku 4 soutěže CIS, CSIO v treninku T. Frühmanna. Bohužel tento příliš rychlý vzestup na nejvyšší úroveň se negativně projevil na jeho nervové soustavě, což znamenalo konec jeho kariéry v mezinárodním sportu. Po odpočinku pokračoval ve sportovní kariéře v ČR, kde pod jezdcem Matějkou absolvoval úspěšně několik soutěží stupně ST. V našem chovu zplodil několik potomků, kteří se vesměs jeví ve velmi dobrém světle a je mesi plemennými hřebci v ČR hodnocen podle výkonnosti potomstva za rok 2001 na 7. místě. K nejlepším potomkům patří Veronica, Diver Oil Team, Lady. Veneur du Luc je jediným zástupcem osvědčené linie Double Espoir v plemenitbě v ČR. Je to hřebec, který jistě může v našem chovu udělat mnoho dobrého.

kontakt : Ing. Zdeněk Müller, Csc, Pardubice - Mnětice 126, 53002 Pardubice, [email protected] , tel.466 670 861