Argument
 
Nar.1980, KVH 170, Trak Majitel: Equiland-Hof, H. Platte, SRN
PK: Trak., Hann., Westf., Deutsche Pferde, TC, SC Chovatel: Hans-Christian Först, SRN
Způsob plemenitby: C
 
 ORDENSGLANZ způsobil pozdvižení v roce 1994 při zařazování trakenských hřebců do chovu v Neumúnsteru, když jeho syn Glanzlicht se stal šampión hřebcem 1994. Věkem 29 let se Ordensglanz řadil k nejstarším hřebcům v plemenitbě. Vzhledem ke své všestrannosti je považován za model hřebce s ochotou k práci a dobrou jezditelností, což přenáší na své potomstvo.
ARWETTA dala čtyři plemenné hřebce - Argumentova mladšího pravého bratra Argonauta, otce drezurních koní Arsenala, který je velmi populární v Dánsku a velkého krásného černého hřebce v jižní Africe Arona. Arwetta zvítězila a byla prémiovaná v mnoha regionálních i federálních přehlídkách klisen. Její mateřská linie jde zpět ke fundamentální klisně Ann (po Adamas ox), která vyprodukovala úspěšné sportovní koně-výborného military koně Antara, skokového koně Achilla a Akzenta, který byl military koněm mezinárodní úrovně - účastník Evropského šampionátu.
ARGUMENT absolvoval test výkonnosti v roce 1984 v Adelheidsdorfu s celkovým výsledkem 120 bodů a skončil na 12. místě ze 70 hřebců. Několikrát zvítězil v nižších soutěžích a poté se koncentroval na plemenitbu. V současné době patří Argument mezi 25 nejlepších producentů drezurních koní na světě a je mezi pěti nejlepšími trakenskými hřebci. Jeho nejlepší syn Antony je podle vyhodnocení WBFSH 1999 pátý nejlepší drezurní kůň na světě, je mnohonásobným Grand Prix a Grand Prix Special vítězem (mimo jiné 3x zvítězil v Hamburském drezurním derby). Argumentovo potomstvo je velmi oblíbeno především pro vynikající jezditelnost a učenlivost a rovněž pro čistě černou barvu, kterou svým potomkům dominantně předává. Mimo drezurních koní zplodil rovněž koně skokové, jako je Adieu B, který soutěží na úrovni pokročilých a zúčastnil se í Federálního šampionátu. Argumentovi byl pro jeho výkonnost a produkci excelentního potomstva udělen titul Elitní hřebec
Ordensglanz
Herbstglanz
Komet
Goldregen
Herbstlicht
Semper Idem
Ordnung
Schöner Abend
Abendstern
Olivia
Burnus

Arwetta
Habicht
Burnus
Lapis
Hallo
Goldregen

Arwa
Gabriel
Gigant
Annette
Intermezzo

kontakt : Ing. Zdeněk Müller, Csc, Pardubice - Mnětice 126, 53002 Pardubice, [email protected] , tel.466 670 861