Srha

kliknutím zvětšíte obrázek

narození:
30.3.1997
pohlaví klisna
barva: hnědka
KVH:  172 cm
kliknutím zvětšíte obrázek
   
Srha je mohutná a ušlechtilá klisna velmi dobrého exteriéru. Absolvovala úspěšně výkonnostní zkoušky klisen a nižší soutěže parkurové i všestranné způsobilosti. Vyniká dobrou cvalovou akcí, charakterem a stylem skoku.
26 Ossian
Pilger
27 Ostrjak 9
Ostia
259 Sportfroide
Pythagoras
5012 Eol 25
Sportliebe
63 Ekspromt - 38
62 Eifel
362 Etelka 69
24 Afiša (Athischa)
269 Teorema - 67
43 Termit 161
152 Mechanika - 39
Sunny Way
Honeyway
Scottish Rifle
Red Sunset
Radiopye
Bright News
Strela
Silversol
Salon (SU)
Agregat ex Arado
Sevilla
Sessija II
Svatyně
L'Amiral
Svazenka
 

EOL působil v chovu ruského trakena v převážně osmdesátých letech a stal se doslova legendou chovu ruského trakenského koně, ve kterém je považován za nejlepšího poválečného plemeníka. K jeho nejlepším synům patří hřebci Cherson, Flipper, Otblesk a Hampton, kteří dosáhli významných úspěchů ve světovém sportu.. Jeho syn Blesk dal i vynikající drezurní koně jako je Biotop (Reiner a Ingrid Klimke), Priboj, Russian Dance, Elbot, Alibastr. Otec Eola hřebec Ostrjak …..
Matka mohutná plnokrevná klisna Strela je dcerou hřebce Scotish Riffle, který dal zejména ve slovenském plnokrevném chovu mnoho vynikajících dostihových (Arva, Nippon, Nicola)) i překážkových koní (Forman). Na dostihové dráze dosáhla vynikajících výsledků, zvítězila v St. Lager a s GH 82,5 kg byla jednou z nejúspěšnějších klisen československého plnokrevného chovu.