Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Latinus

Hnědák, nar. 22.3.1991, Holst., KVH 179
Chovatel: Schmidt Hartwig, Borsfleth, SRN
Majitel: Zdeněk Müller, Pardubice-Mnětice

LANDGRAF I LADYKILLER Sailing Light Blue Peter
Lone Beech Loaningdale
WARTBURG Aldato Anblick
Schneenelke Fangball
ALBA LORD Ladykiller Sailing Light
Viola Cottage Son
IBYLLE Moltke I Maximus
Retina Ramzes

LANDGRAF I spolu se svým polobratrem Lord jsou synové vynikajícího plnokrevníka LADYKILLER, který byl jedním z nejúspěšnějších poválečných plemeníků v Německu. Jeho krev dominuje v moderním chovu skokových koní v Holštýnsku i v celém Německu. LANDGRAF I byl kůň s enormní skokovou potencí. Na výstavě Equitana v Essenu 1975 dokázal několikrát denně absolvovat zeď více než 2 metry vysokou. Mnohem významnější je jeho působení v chovu, kde ovlivnil německý chov sportovních koní jako málokterý jiný hřebec. K jeho nejúspěšnějším potomkům patří Libero H, Freestyle, Lanciano, Lucilla II, Landlord, Landman, Lacros, Lucky Luke, Taggi, Major Wager, La Zarras, Lausbub a mnoho dalších. V chovu se dále uplatnili jeho synové Landlord (Lianos), Latus I a II, Laval I a II, Larome, Libero H a především čtvrtý plemeník světového žebříčku WBFSH 2002 Landadel otec vynikajících klisen Fein Cera a Lady Weingard.

ALBA je příslušnicí vynikající rodiny stamm 104A, z jejíž větve založené prabábou Latinuse dvojnásobnou vítězkou hamburského derby klisnou Retina pochází i hřebci Capitano, Corland, Laurin, Joliot, vynikající klisny Cera a Corlanda. Je dcerou plemeníka LORD, který si co do výkonnosti a zejména kariéry plemeníka se svým polobratrem Landgrafem I jistě nezadá. Lord je otcem úspěšných koní jako je např. Livius, Lugana, L’Eperon, Lordon, Lord de Luxe, Lord Z, Top Speed a plemeníků Locato, Lord Calando se svým synem Lux Z, Lord Liberty, Landos se synem Lordanos a mnoha dalších. Alba je mimo Latinuse rovněž matkou dalšího plemenného hřebce Jolliot, který po velmi dobré sportovní kariéře na nejvyšší úrovni patří v současné době ve stáji Lothara Völze k předním německým plemeníkům.

LATINUS je ze tří čtvrtin bratr vynikající klisny Freestyle, vítězky GP Caen a GP Aachen 1995. Do ČR byl importován z Holštýnska a v roce 1995 zařazen do chovu. Absolvoval úspěšnou sportovní karieru, kde zejména s jezdkyní Helenou Müllerovou získal vítězství a několik umístění v soutěžích stupně T. Projevil nejen enormní skokovou potenci s velmi dobrým stylem skoku, ale především vynikající charakter. Jeho potomstvo vesměs dědí jeho dobré vlastnosti - charakter, dobrou jezditelnost a skokovou schopnost. Nejlepší potomci jsou především Lukas (stupeň ST), Vinice, Santa, Latina, Lakora (st. S), hřebec Lotus účastník světového mistrovství mladých koní v Lanakenu 2002 a klisna Felicitas, která se s jezdcem Chudybou vynikajícím způsobem prezentovala bezchybným výkonem v polské Lódzi 2003.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o.Webové stránky a kvalitní CMS