Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Veneur du Luc

Ryzák. nar. 1987, KVH 167
Majitel: Z. Muller, Pardubice - Mnětice ČR
Chovatel: Bizard R., Germond, France

DOUBLE ESPOIR IBRAHIM The Last Orange Orange Peel
Vaillante Porte Bonheur
QUATRIEME
ESPOIR
Plein d'Espoir Orange Peel
Gazelle L Alcazar
EL TAILE POPOF Turmoil Tourbillion
Barclays Son in Law
ISMEN Fra Diavolo Black Devil
La Ceres Le Royal

DOUBLE ESPOIR je plemeníkem, který výraznou měrou ovlivnil francouzský chov skokových koní a jeho krev je rozšířena prakticky ve všech významných chovech po celém světě. Dal celou řadu vynikajících skokanů jako jsou Lafayette, Monroe, Olban de Malves, Pilou, Pin Up de la Loge, Triple Espoir III, Apache d’ Adries, Alloro, Avec Espoir, Apollon du Roc, Birdy d’ Opal, Bayard d’ Elle, Calino Doro, Calin d’ Espoir, Flipper d’ Elle a mnoho dalších. Značná část jeho nejlepších potomků pochází z matek po plnokrevných hřebcích. Velmi dobrý hřebec Alloro je z matky po výborném plnokrevném hřebci Popof stejně jako Veneur du Luc. Double Espoir je přes hřebce The Last Orange a Plein d’ Espoir příbuzensky prochován na vynikajícího plnokrevného plemeníka Orange Peel, který je v chovu skokových koní velmi ceněn a je považován za nestora francouzského chovu sportovních koní.

EL TAILE je po plnokrevném plemeníkovi Popof, který se velmi osvědčil zejména jako otec matek. V jejím původu se vyskytuje i další vynikající plnokrevný hřebec Fra Diavolo, jehož krev nacházíme v původech mnoha koní, kteří jsou ozdobeni úspěchy z největších světových soutěží.

VENEUR DU LUC je jediným zástupcem osvědčené linie Double Espoir v plemenitbě v ČR. Jako mladý hřebec startoval na kolbištích v České republice, kde se velmi dobře prezentoval zejména v soutěžích pro mladé koně. Se svým rakouským majitelem se velmi rychle dostal na nejvyšší úroveň a ve věku pouhých 7 a 8 let absolvoval několik soutěží na úrovni CSI a CSIO. V plemenitbě byl zprvu krátce využíván v mladém věku, později pak po své úspěšné sportovní kariéře. Jeho potomci se vesměs jeví ve velmi dobrém světle. Vynikají velmi dobrým charakterem, snadnou jezditelností i skokovými schopnostmi. Podle výsledků potomstva ve sportu v ČR byl hřebec Veneur du Luc hodnocen v roce 2005 na třetím místě šampionátu plemenných hřebců za hřebci Carthago a Contender. Podle tohoto hodnocení je Veneur du Luc současným nejlepším prověřeným plemeníkem působícím na území ČR. K jeho nejlepším potomkům patří Veronica, Diver Oil Team, Lady. VENEUR DU LUC je jediným zástupcem tě šampionátu plemenných hřebců za hřebci Carthago a Contender. Podle tohoto hodnocení je Veneur du Luc současným nejlepším prověřeným plemeníkem působícím na území ČR. K jeho nejlepším potomkům patří Veronica, Diver Oil Team, Lady.

  • wmv Veneur du Luc , Velikost: 651.78 kB, Datum poslední změny: 10.02.2009

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o.Webové stránky a kvalitní CMS