Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Refürstinels

Hnědák, nar. 2000, Old., KVH 168
Chovatel: Spekenbrink BV, Sportlaan, Holandsko
Majitel: Spekenbrink BV, Sportlaan, Holandsko

RUBINELS RUBINSTEIN Rosenkavalier Romadour II
Antine Angelo
GARBE Gambler's Cup Raise a Cup
Maradonna Matcho
ALTESSE ALMEO Alme Ibrahim
Faline Gold Slipper
FIRST GOTTIK Furioso II Furioso
Gotik Gotthard

RUBINELS byl po krátké, ale úspěšné sportovní kariéře ve Švýcarsku, kde zvítězil nebo se umístil v drezurních i skokových soutěžích st. M importován do holandského chovu. Jeho potomstvo je ušlechtilé, dostatečně narostlé s vynikajícím pohybem. V jeho původu je spojena krev vynikajících plemeníků drezurních koní oldenburského Rubinstein, angloaraba Matcho a plnokrevného Gambler's Cup. Rubinstein je zřejmě nejúspěšnějším plemeníkem drezurních koní poslední doby, vynikl jak vlastní výkonností, tak i výkonností potomstva (Relevant, Rohdiamant, Rigoletto). Angloarab francouzského původu Matcho se osvědčil nejen jako producent sportovních koní (Supremex Macho), ale především jako vynikající plemeník v německém drezurním chovu. Plnokrevný Gambler's Cup dal před importem do Dánska za svého krátkého působení v německém chovu hřebce Gambler's Star, prvého umístěného v drezurní zkoušce mladých hřebců (Rederfin 1996).

ALTESSE, státem prémiovaná klisna v Oldenburgu, je dcerou úspěšného hřebce Almeo, vítězného hřebce v roce 1985 v Oldenburgu. Almeo vykazoval jak skokové, tak i drezurní vlohy, které projevil především v Holandsku, kam byl importován. Jeho matka Faline je považována za jednu z nejlepších drezurních klisen ve Francii. Almeo je rovněž otcem úspěšných sportovních koní Alamo, Al Bano, Alome a Amadeus. Klisna First Gotik, dcera vynikajícího francouzského plemeníka Furioso II ( Voltaire, For Pleasure, Heisman, Faust Z, Falstaff), je pravou sestrou vítězky zkoušek klisen v Oldenburgu klisny Efürstinels. Tato klisna dala po Rubinstein mezinárodně úspěšného drezurního koně Rafürstinels, který je tak nejen jménem, ale i původem blízce příbuzný se hřebcem Refürstinels. Rafürstinels je otcem vynikajícího drezurního koně poslední doby dvojnásobného světového šampióna Rubels, který zvítězil ve světovém šampionátu mladých drezurních koní jako pětiletý Verden 2001 a své vítězství opakoval i ve věku šesti let Verden 2002.

REFÜRSTINELS je mladý, perspektivní plemeník, který do našeho chovu přináší nejmodernější drezurní krev. Je to ušlechtilý, harmonický hřebec velmi dobrého exteriéru a vynikající mechaniky pohybu. V plemenitbě v ČR bude působit v roce 2005.

Refürstinels

Refürstinels

Refürstinels

Refürstinels

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o.Webové stránky a kvalitní CMS