Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Artist-L

Ryzák, nar. 2005, Hafling, KVH 149
Chovatel: Herbert Mur, Renon, Itálie
Majitel: ERC, s. r. o., Pardubice-Mnětice

ANTINOR-S AFGHAN II Liz Afghan Artist
Muschi Norden
MEXIKO Winterstein Wildmoos
Mambo Liz Niklas
COBRA LIZ ALPENSTERN Liz Amadeus Afghan II
Caritas Stuart
MINERVA Mithras Midas
Annchi Atif

Antinor-S je zřejmě nejslavnějším italským hřebcem plemene Hafling. V roce 1998 se stal evropským a v roce 2000 i světovým vicešampionem. V letech 1999 a 2002 zvítězil na Fieracavalli ve Veroně. Antinor se v plemenitbě velmi osvědčila, dnes má zařazených již více než 65 synů, z nichž se pět stalo národními šampiony a čtyři národními vicešampiony. Jeho otcem je další vynikající plemeník Afghan II, na kterého je Artist příbuzensky prochován. Afghan II se v roce 1990 stal prvým světovým šampionem a za svou chovnou kariéru po sobě zanechal téměř 40 synů, mezi nimi i slavného Amadea, světového vítěze 2000.

Klisna Cobra, matka hřebce Artist patří rovněž k linii A, a to přes svého otce plemeníka Alpenstern, který je synem již zmíněného plemeníka Amadeus.

Artist-L byl do chovu vybrán na Italském národním výběru hřebců plemene hafling v Meranu v roce 2007. Je to velmi ušlechtilý hřebec dobrého typu, harmonické tělesné stavby bez exteriérových vad. Při výběru byl velmi dobře hodnocen rovněž za mechaniku pohybu a temperament. Linie A, kterou tento hřebec reprezentuje je zřejmě nejprochovanější linií, vyniká jak v ušlechtilosti, tak i v typické barvě a příjemném temperamentu.

Artist-L

Artist-L

Artist-L

Artist-L

Artist-L

Artist-L

Artist-L

Artist-L

Artist-L

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o.Webové stránky a kvalitní CMS