Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Artist - L

Artist - L

Ryzák, nar. 2005, Hafling, KVH 149
Chovatel: Herbert Mur, Renon, Italie
Majitel: ERC, s.r.o., Pardubice


ANTINOR je zřejmě nejslavnějším italským hřebcem plemene Hafling. V roce 1998 se stal evropským a v roce 2000 i světovým vícešampionem . V letech 1999 a 2002 zvítězil na Fieracavalli ve Veroně. Antinor se v plemenitbě velmi osvědči a má dnes zařazených již více než 65 synů, z nichž se pět stalo národními šampiony a čtyři národními vícešampiony. Jeho otcem je další vynikající plemeník Afghan II, na kterého je Artist příbuzensky prochován. Afghan II se v roce 1990 stal prvým světovým šampionem a za svou chovnou kariéru po sobě zanechal téměř 40 synů, mezi nimi i slavného Amadea světového vítěze 2000.

Klisna COBRA matka hřebce Artist patří rovněž k linii A, a to přes svého otce plemeníka Alpenstern, který je synem již zmíněného plemeníka Amadeus.

ARTIST byl do chovu vybrán na Italském národním výběru hřebců plemene hafling v Meranu v roce 2007. Je to velmi ušlechtilý hřebec velmi dobrého typu, harmonické tělesné stavby bez exteriérových vad. Při výběru byl velmi dobře hodnocen rovněž za mechaniku pohybu a temperament. Linie A, kterou tento hřebec reprezentuje je zřejmě nejprochovanější linií, vyniká jak v ušlechtilosti, tak i v typická barvě a příjemném temperamentu. V chovu působí od roku 2008 na inseminační stanici Mnětice.

Poslat na e-mail TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o.Webové stránky a kvalitní CMS