Équinní reprodukční centrum pardubice - Mnětice


Refürstinels

RUBINELS RUBINSTEIN Rosenkavalier Romadour II
Antine Angelo
GARBE Gambler's Cup Raise a Cup
Maradonna Matcho
ALTESSE ALMEO Alme Ibrahim
Faline Gold Slipper
FIRST GOTTIK Furioso II Furioso
Gotik Gotthard

Hnědák, nar. 2000, Old., KVH 168
Chovatel: Spekenbrink BV, Sportlaan, Holandsko
Majitel: Spekenbrink BV, Sportlaan, Holandsko

RUBINELS byl po krátké, ale úspěšné sportovní kariéře ve Švýcarsku, kde zvítězil nebo se umístil v drezurních i skokových soutěžích st. M importován do holandského chovu. Jeho potomstvo je ušlechtilé, dostatečně narostlé s vynikajícím pohybem. V jeho původu je spojena krev vynikajících plemeníků drezurních koní oldenburského Rubinstein, angloaraba Matcho a plnokrevného Gambler's Cup. Rubinstein je zřejmě nejúspěšnějším plemeníkem drezurních koní poslední doby, vynikl jak vlastní výkonností, tak i výkonností potomstva (Relevant, Rohdiamant, Rigoletto). Angloarab francouzského původu Matcho se osvědčil nejen jako producent sportovních koní (Supremex Macho), ale především jako vynikající plemeník v německém drezurním chovu. Plnokrevný Gambler's Cup dal před importem do Dánska za svého krátkého působení v německém chovu hřebce Gambler's Star, prvého umístěného v drezurní zkoušce mladých hřebců (Rederfin 1996).

ALTESSE, státem prémiovaná klisna v Oldenburgu, je dcerou úspěšného hřebce Almeo, vítězného hřebce v roce 1985 v Oldenburgu. Almeo vykazoval jak skokové, tak i drezurní vlohy, které projevil především v Holandsku, kam byl importován. Jeho matka Faline je považována za jednu z nejlepších drezurních klisen ve Francii. Almeo je rovněž otcem úspěšných sportovních koní Alamo, Al Bano, Alome a Amadeus. Klisna First Gotik, dcera vynikajícího francouzského plemeníka Furioso II ( Voltaire, For Pleasure, Heisman, Faust Z, Falstaff), je pravou sestrou vítězky zkoušek klisen v Oldenburgu klisny Efürstinels. Tato klisna dala po Rubinstein mezinárodně úspěšného drezurního koně Rafürstinels, který je tak nejen jménem, ale i původem blízce příbuzný se hřebcem Refürstinels. Rafürstinels je otcem vynikajícího drezurního koně poslední doby dvojnásobného světového šampióna Rubels, který zvítězil ve světovém šampionátu mladých drezurních koní jako pětiletý Verden 2001 a své vítězství opakoval i ve věku šesti let Verden 2002.

REFÜRSTINELS je mladý, perspektivní plemeník, který do našeho chovu přináší nejmodernější drezurní krev. Je to ušlechtilý, harmonický hřebec velmi dobrého exteriéru a vynikající mechaniky pohybu. V plemenitbě v ČR bude působit v roce 2005.

TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o.Webové stránky a kvalitní CMS