Höveler-zkušenost, kterou si můžete koupit. - krmiva pro koně
Zde si můžete vybrat krmivo podle kategorií pro chovné koně, sportovní koně, hříbata i speciální doplňková krmiva. Vyberte z nabídky a klikněte na daný produkt. Pokud chcete celý přehled, použijte menu na konci stránky zde
Reformin Plus
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek

Vitaminózní a minerální doplňěk krmiva.

Vetšina krmných dávek nezaručuje dostatečné a vyrovnané zásobení mineráliemi, stopovými prvky a vitamíny. Následkem jsou různé poručhy metabolizmu projevující se zejména ve snížené odolnosti organizmu, plodnosti, různých poručhách vývoje kostry apod.
REFORMIN PLUS svým sestavením zajišťuje dostatečný a vyvážený přrísun minerálií, stopových prvků a vitamínů pro všechny kategorie koní.Optimalizuje krmnou dávku, ovlivňuje kladně dobrou kondici koní, jejich výkonnost ve sportu i v chovu.Jako doplňěk základního krmiva by neměl chybět v žádné stáji.

Reformin Plus
Terabb Energie  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Krmivo pro sportovní koně s vysokým obsahem energie a doplňkem minerálních látek, stopových prvků a vitamínů.

Při často nedostatečné kvalitě objemných krmiv sena, slámy a ovsa dochází vlivem špatné výživy ke snižování výkonnosti koní. Tomuto stavu je možné zabránit nahrazením poloviny dávky ovsa TERABBem nebo celé dávky TERABBem a dosáhnout jak zvýšení výkonnosti, tak zlepšení zdravotního stavu koní. Stav nedostatečné výživy v nutriční hodnotě, obsahu jednotlivých minerálií nebo vitamínu se při zkrmování TERABBu nemůže objevit.Pro sportovní koně je TERABB ideální krmivo, velmi dobře koňmi příjmané.

Terabb Energie
Terabb Energie Plus  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Energetické krmivo pro vysoce výkonné koně se zvláště vysokým obsahem lehce přístupné energie a stravitelných bílkovin s doplňkem minerálních látek, stopových prvků a vitamínů.

K použití pro koně v tvrdém tréningu, při vysoké fyzické i psychické zátěži v závodech a turnajích, tam kde jsou vysoké požadavky na lehce přístupnou energii, na stravitelné bílkoviny pro tvorbu svaloviny, na náhradu dostatečného množství minerálních látek vyloučených potem a na vitamíny pro optimální regulaci výměny látkové. Tyto požadavky TERABB ENERGIE PLUS optimálně splňuje.


Terabb Energie Plus
Terabb ZF  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Krmivo pro chovné koně

Klisny vysokobřezí a klisny v laktaci mají vysokou spotřebu energie a vysoké nároky na množství a kvalitu bílkovin, vitamínu a minerálních látek nutných pro vývoj embryí a tvorbu mléka.Stejně tak mladí koně potřebují v růstu mnoho volné energie a kvalitní bílkoviny pro optimální růst a vývoj. Tyto nároky jsou při zkrmování TERABBu ZF v optimální míře kryty. Výsledkem jsou zdravé a plodné klisny a vynikající vývoj hříbat a mladých koní.

Toto krmivo je připravováno v ČR podle přesných receptur z originálních komponentů, dodaných výrobcem, firmou ERC za účelem snížení ceny pro koncového zákazníka.

Terabb ZF
Terabb FS- 16 Fohlenstarter Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Doplňkové krmivo pro hříbata

Od 2. až 4. měsíce po porodu dostávají hříbata od matek relativně málo mléka pro jejich optimální růst. K vyrovnání tohoto stavu doporučujeme podávat TERABB FS 16, který obsahuje dostatek energie a lehce stravitelných jakostních bílkovin potřebný pro zdárný vývin hříběte. Velmi důležitý je vyvážený poměr minerálních látek a stopových prvků, který zajišťuje optimální vývoj kostry mladého hříběte a předchází různým anomáliím v jejím vývinu. Směs zajišťuje bezproblémové nastartování trávícího ústrojí hříběte pro přechod na rostlinnou potravu.

Terabb FS-16
Reformat  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Vitamínový doplněk s Beta- karotenem a vysokým obsahem bílkovin a energie

REFORMAT se podává jako doplňkové krmivo k normální krmné dávce
Zkrmování REFORMATU se doporučuje zejména v těchto případech:
- kůň je po namáhavé sportovní sezóně
- je třeba zlepšit plodnost klisen i hřebců
- je třeba připravit koně na novou sportovní nebo chovnou sezónu
- působí stresová situace, zejména krmení, transport apod.
- kůň je oslaben nebo nemocný
- výživný stav koně je neuspokojivý
- požadavky na růst, odolnost a trvalou zátěž nejsou v krmné dávce splněny
Podle dosavadních zkušeností se žádané účinky dostavují již po 2 týdnech

Reformat
BT- Hefe Press  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Vitamínový doplněk s vysokým obsahem B- komplex, bílkovin a energie

Doplňkové krmivo s vysokým obsahem lehce stravitelných bílkovin a tuků, jako zdroje snadno využitelné energie. Je obohacené vitamíny skupiny B- komplex, které jsou důležité zejména pro optimální funkci nervové a svalové soustavy. Toto krmivo může být podáváno ke všem krmným dávkám a všem užitkovým skupinám.
Chovní koně- hřebci během celé připouštěcí sezóny, klisny v době přípravy na připouštění až do 6 týdne březosti.
Stresové situace (vysokobřezost, laktace, trávící potíže, změna v krmení, období línáni). Sportovní koně- vysokovýkonným koním při dočasném obzvláštním zatížení

BT-Hefe Press
Fohlenmilch  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Mléčná náhražka pro sající hříbata.

při onemocnění nebo úhynu kojící klisny je možné přípravkem FOHLENMILCH hříbě řádně odchovat. Je však nutné, aby se hříbě v prvních dnech po porodu napilo kolostra matky. Pokud to není možné, je nutné použít kolostra zmrazeného nebo kolostra kravského, případne injikovat gama- globulin.
FOHLENMILCH je rovnež možné použít pro dokrmení hříbat pod méně mléčnými matkami. Nápoj je nutné připravit vždy čerstvý a podávat ohřátý na tělesnou teplotu.

Fohlenmilch

Fohlen Müsli

 
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek

Fohlen Müsli nabízí zcela novou recepturu speciálního krmení pro hříbata a odstávčata na bázi müsli. Zvláštní pozornost při vývoji tohoto krmiva byla zaměřena na zvýšené energetické a proteinové potřeby mladých koní ve vývoji. Podíly škrobu a energie získané hydrotermickou cestou zajištují dokonalou vyváženost a zaručují tak dobré trávení. Přídavek drceného sojového extraktu plně pokrývá potřebu nepostradatelných aminokyselin, nezbytných pro dobrý růst a vývoj organizmu. Skladba minerálních látek a jejich kvalita napomáhá ke stavbě správně vyvinuté kostry a silných kostí. Na ochranu organizmu mladého koně před infekčními onemocněními a pro podporu všech správných funkcí metabolismu obsahuje Fohlen Müsli vyváženou řadu vitamínů. Pro celkové zchutnění je směs obohacena řepnou melasou, takže je hříbaty bez problému přijímána.

FohlenMüsli
Original Krauter Müsli  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Dietetické bylinkové müsli pro koně vystavované vysoké zátěži

Směs jakostních nosičů kombinovaná s léčivými rostlinami, rostlinnými tuky, éterickými oleji, doplněná lehce absorbovatelnými minerálními látkami, vitamíny a stopovými prvky. Saponiny, slizové látky, glykosidy, horké látky a třísloviny působí přríznivě na tvorbu krve a na funkce dýchacího ústrojí. Éterické oleje příznivě ovlivňují správnou funkci dýchacích cest. Směs rovnež posiluje endogenní obranné funkce organizmu.

Original Krauter Müsli
Cob Mix  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Speciální krmivo pro koně s chronickým onemocněním dýchacích cest, zejména trpících chronickou bronchitidou nebo alergií na seno.

Sestává z 50% jadrné směsi a z 50% granulovaného sena se zachovanou strukturou vlákniny. COB MIX v sobě sjednocuje jadrnné a objemné krmivo. K jeho výrobě se používá vybraných surovin,např. alpského sena.

Cob Mix
Mineral Brikks  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Minerální a vitamínový doplněk ve forme brikety

Chutné minerální brikety v praktickém kufříkovém balení. Zásobují koně nutnými minerálními látkami, stopovými prvky a vitamíny. Vhodné zvláště pro pastevně chované koně, sportovní koně během přepravy, plemenné koně.

Mineral Brikks
Vollkorn- Diät- Mix  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Dietetická celozrnná směs

Celozrnná směs sestávající z 90% z celozrnného ovsa, pšenice, mačkaného ječmene a tepelně opracované kukuřice. Směs je doplněna mineráliemi, vitamíny, stopovými prvky a dietními složkami jako melasa, pivní kvasnice, pšeničné otruby. VOLLKORN - DIAT - MIX působí dieteticky velmi příznivě, stabilizuje a regeneruje střevní floru a příznivě ovlivňuje trávení. Používá se jako doplňkové krmivo k obvyklé dávce objemných krmiv.

Vollkorn- Diät- Mix
Indian Silver  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Chutné a jakostní minerální kompletní krmivo s přiměřeným obsahem stravitelných bílkovin ve vhodném poměru k metabolizovatelné energii. INDIAN SILVER je sestaven z vybraných tepelně opracovaných obilovin, dietetických látek a je účelně doplněn vitamíny, minerálními a stopovými prvky.

Westernové ježdění vyžaduje silné, odolné, vnímavé a inteligentní koně, psychicky dokonale vyvážené. Z praxe je známé, že westernové koně např. Quarter horse, Paint n Paint nebo Appaloosa mají poněkud vyšší nároky na energii než koně jiných plemen. Výživáři firmy Höveler spolu se zkušenými praktiky westernového sportu sestavili INDIAN SILVER - speciální krmivo splňující zvláštní fyziologické nároky na výživu koní těchto plemen.
při krmení westernových koní se nesmí zapomínat na zkrmování jakostní nezávadné vlákniny formou kvalitní krmné slámy, sena, případně i siláže nejméně 0.5 kg na 100 kg živé hmotnosti a den. nedostatečné množství vlákniny při sníženém žvýkání a snížené produkci slin vedou ke škodlivému kvašení v žaludku, což může být příčinou vzniku různých potíží a špatných návyků.

Indian Silver
Terabb Energie Olympia  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Doplňková vysoce energetická směs pro koně

Tato směs byla používána pro krmení koní německé ekipy na OH v Atlantě 1996. Vychází ze směsí používaných na předchozích OH. Je určena pro krmení koní při nejvyšší zátěži, u kterých je po určitou dobu požadován maximální výkon jak po stránce fyzické, tak po stránce psychické.

Terabb Energie Olympia
Reform Mix  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Zvláště chutné energetické doplňkové krmivo pro koně

REFORM MIX je energetické doplňkové krmivo vyznačující se neobyčejnou chutností. Směs sestává z jakostního ovsa, kukuričných vloček, vitaminózních a minerálních granulí bohatého složení. Vločkování kukuřice spočívá v prvotním tepelném opracování (speciální technologie vaření) a následném speciálním procesu sušení, čímž se podstatně zvyšuje stravitelnost živin, zejména uhlohydrátu. Toto krmivo je vhodné pro vysoce zatížené koně, kteří špatně přijímají potravu, pro koně v rekonvalescenci a pro koně připravované na sportovní sezónu.

Reform Mix
Pferde Müsli  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek

Krmivo je určeno pro težko krmitelné a špatně žeroucí koně, pro koně alergické na oves a prach nebo pro koně ve stresu. Lze jej krmit samostatně k senu nebo v kombinaci s ovsem nebo jinými krmivy.

Pferde Müsli
Mineral Leckstein- liz  
Pro další informace kliknete zde nebo na obrázek
Doplňkové minerální krmivo pro hospodářská zvírata- solný liz

Solný liz lze přidávat jako doplněk k běžné krmné dávce všech kategorií skotu, ovcí, koz, koní ad libitum.
Dávkování se určuje dle kategorie zvírat, případně dle zdravotního stavu bez omezení. doporučuje se podávat s dostatečným přístupem k čerstvé pitné vodě.

 
Pro vyhledání můžete pou~ít menu:

 

       
pošlete e-mail přesun na stránku o plemenných koních - ERC